“Безгоспні відходи та несанкціоновані звалища – проблема не тільки Запоріжжя. На жаль, це питання всієї України. І нам необхідно знайти оптимальні шляхи і механізми, які б дозволили нам ефективно справитися з цією проблемою”, – зазначив під час засідання перший заступник міського голови Андрій Іванов.
В обговоренні питання безгоспних відходів взяли участь члени міської комісії, а також представники районних адміністрацій міської ради.
Нагадаємо, 2011 року в кожному районі Запоріжжя було створено комісію з питань поводження з безгоспними відходами. Однак не всі вони, за словами начальника міського управління екології та охорони навколишнього середовища Гліба Золотарьова, за минулий період своєчасно повідомляли про підсумки виконаної роботи.
“Сьогодні ми вказали представникам районних комісій, що вони повинні збиратися не рідше, ніж раз на місяць. А також своєчасно подавати в міську комісію звіти про свою роботу та заяви про сприяння в збиранні відходів. Тільки в такому випадку ми зможемо говорити про ефективну роботу в цьому напрямку”, – зазначив Гліб Золотарьов.
У ході наради Андрій Іванов доручив департаментам житлового господарства, архітектури та містобудування міської ради відпрацювати механізм контролю за вивезенням сміття при проведенні реконструкцій та капітальних ремонтів у житлових будинках Запоріжжя.
Ще однією важливою умовою наведення чистоти в місті організатори наради назвали своєчасне укладання договорів між підприємством “Ремондіс Запоріжжя” і жителями приватного сектора на вивезення сміття. Як зазначив Андрій Іванов, цей процес знаходиться під контролем керівників міста й найближчим часом буде завершено.
“Вирішити проблему кардинально тільки за допомогою штрафів – складно і неефективно. Ми розуміємо, що питання ліквідації несанкціонованих звалищ вимагає комплексного підходу, і місту необхідно враховувати кілька факторів. Порядок вивезення твердих побутових відходів, вивіз сміття з приватного сектора, інформаційна робота з запоріжцями – це єдиний результативний шлях до “чистого міста”. І ми будемо працювати в цьому напрямку”, – зазначив перший заступник міського голови. Андрій Іванов дав розпорядження представникам райадміністрацій протягом тижня скласти список усіх звалищ у районах і дати свої пропозиції щодо поліпшення ситуації в цьому питанні.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua