Світ
Після зустрічі у Стамбулі т.зв. “друзів Сирії”, тобто керівників дипломатичних відомств США та його союзників, які намагаються ліквідувати сьогоднішню сирійську владу, опозиційна Сирійська національна рада (СНР) оголосила, що її бійці відтепер отримуватимуть зарплату. Гроші та зброю для СНР нададуть “друзі Сирії”.
Британська спецслужба Мі-5 оголосила, що розкрила в Лондоні змову стосовно замаху на вбивство колишнього міністра закордонних справ Республіки Ічкерія (в часи оголошення нею незалежності) Ахмеда Закаєва. Сліди змовників ведуть до теперішнього керівника Чечні Рамзана Кадирова. Сам же Закаєв заявив, що “загроза його життю йде безпосередньо від Кремля”.
У Лівії, де ще в жовтні перемогли Каддафі, минулого тижня вбито щонайменше 100 осіб.
У Росії – трагедія на авіатранспорті: виконуючи вимушену посадку, у Тюмені розбився літак ATR-72 із 43 людьми на борту. Загинуло щонайменше 32 особи, у тому числі – увесь екіпаж.
Католики світу відзначили Вербну неділю.
У Росії буде створено національну гвардію, яка безпосередньо підпорядковуватиметься президенту РФ. Її завдання – “безпека країни та захист конституційного ладу”. Чисельність – до 400 тисяч осіб.
Відразу після католицької Паски до Білорусі повернуться всі посли ЄС, які покинули її в знак протесту проти страти “мінських терористів”.
Усіх 85 затриманих у Москві мітингувальників, які збиралися пройти на Красну площу 31 березня (на підтримку ст.31 конституції Росії, яка передбачає дозвіл на мирні мітинги), у неділю 1 квітня звільнили.
Україна
Україна та ЄС парафували угоду про асоціацію, включаючи й поглиблену зону вільної торгівлі. Тепер документ чекає майже річний процес ратифікації країнами-членами ЄС.
За інформацією “Укрінформу”, уряди України та Німеччини ведуть переговори про лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко, яка відбуває покарання в Качанівській колонії Харкова, в одній із клінік Берліна.
У рідному селищі під Миколаєвом у суботу було поховано Оксану Макар, яка стала жертвою спочатку зґвалтування, потім вбивства і спалення трьома “мажорами”. Дивом вона на якийсь час прийшла до пам’яті, розповіла, що трапилося, але лікарі опікового центру в Донецьку не змогли врятувати її життя.
Дав про себе знати головний фігурант у справі загибелі В’ячеслава Чорновола водій Володимир Куделя. Він відхилив свою причетність до начебто вбивства і заявив, що через підозри і вже шестиразові його “похорони” в газетах, був змушений змінити місце проживання.
З’їзд партії “Батьківщина” у п’ятницю завершився лише декларативними заявами про спільний похід на вибори з “Фронтом змін”. Причина в тому, що адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко не зміг зустрітися з екс-прем’єром у Качанівській колонії, щоб узгодити деталі міжпартійної угоди.
Молдова поки не підписала нові контракти на постачання з України електроенергії. За старими ж контрактами ціна електроенергії нижча, ніж її отримують на енергоринку України компанії-постачальники енергії до Молдови.
Область
Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко мав зустрічі з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, його 1-м заступником Валерієм Хорошковським та міністром фінансів Юрієм Колобовим. Головні питання, які розглядалися, і за якими ухвалено відповідні доручення, стали: 32-мільйонний борг із зарплатні державних підприємств області, будівництво мостів через Дніпро і зважений тариф на електропостачання для електрометалургійних підприємств Запоріжжя.