У нашому місті вперше відбувся “День Львова”. Гості зі Львова зустрілися із керівництвом міста, провели масовий захід з дегустацією кави та цукерок на площі Фестивальній, пройшли також зустрічі представників турфірм двох міст, зустрічі із запорізьким студентством.

Українці, на жаль, мало знають про інші регіони своєї країни й рідко подорожують по Україні. Цьому є багато причин, але подібну ситуацію необхідно виправляти, розвиваючи внутрішній туризм. У міськвиконкомі заступник міського голови Львова Василь Косів відзначив, що і Львів, і Запоріжжя привабливі для туристів. У Запоріжжі є острів Хортиця – колиска Запорозького козацтва, де має побувати кожний українець. Львів приваблює багаторічною історією, архітектурними пам’ятками, безліччю фестивалів (їх проходить більше ста на рік) та інших культурних заходів.
Василь Косів відзначив, що розвиток туризму є одним із головних пріоритетів для влади Львова, зокрема, в міськвиконкомі є “відділ промоції міста”. Львів’яни днями відкривають оновлений аеропорт і сподіваються на відновлення внутрішніх рейсів, зокрема, й до нашого міста.
Проводяться презентаційні акції в різних містах країни.

Заступник міського голови Василь Косів і секретар Запорізької міської ради Роман Таран

Торік Львів відвідало близько мільйона туристів, 60 % із них – громадяни України. Однак львів’яни не хочуть зупинятися на досягнутому. Президент львівського Туристичного альянсу Марко Зархін відзначив, що завданням їхньої організації є залучення нових туристів до Львова, підвищення якості презентаційних заходів, надання туристичних послуг.
Цікавим є досвід проведення фестивалів у Львові: в перший рік проведення масових заходів місто зазвичай вкладає гроші у фестиваль, а вже наступного року більшість із них існує за рахунок власних коштів, допомоги інвесторів. Організатори таких заходів залучають по декілька меценатів одночасно, використовують іноземні гранти.
Заступник міського голови Львова Василь Косів запропонував запоріжцям активніше розвивати туристичну сферу: “Запоріжжя має великий потенціал. Вам не потрібно нічого шукати, придумувати. У вашому місті є острів Хортиця, унікальна історична й природна пам’ятка, що є справжнім серцем козацької України. Головне – вміло показати визначні пам’ятки й цікаво розповідати про історію міста”.
Гостями свята на площі Фестивальній стали секретар міської ради Роман Таран, депутати міської ради, багато офіційних осіб та пересічних громадян. Ввечері для молоді грав та співав гурт “ShockоlaD”.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА