У концертному залі імені Глінки Запорізької обласної філармонії відбулася урочиста церемонія нагородження учасників проекту “Правозахисник року-2011”.
Як відомо, проект “Правозахисник року” вже не вперше проходить під егідою міської громадської організації “Наш рідний дім”. Він об’єднав соціально-відповідальних юристів, адвокатів, нотаріусів, аудиторів, експертів міста Запоріжжя, які хочуть і докладають усіх зусиль задля того, щоби ми жили у правовій країні, де кожна людина знає свої права і вміє їх застосовувати за потрібних обставин. Для цього учасники проекту “Правозахисник року” займаються правовою освітою жителів нашого міста. Їхні правові поради вміщуються у багатьох друкованих та Інтернет-виданнях, звучать на радіо і показуються на телебаченні. Адвокати, нотаріуси, юристи проводять зустрічі зі студентами і школярами, розповідаючи про те, як поводити себе і що робити в тій чи іншій непростій життєвій ситуації. Серед друзів проекту генеральним партнером є ТОВ офтальмологічна клініка “Візус”, офіційним – ПАТ СК “Оранта-Січ”, партнерами – Салон елітних годинників і прикрас “Акцент”, Тойота Центр Запоріжжя “Схід Авто”, агентство домашнього персоналу “За сімейними обставинами”, інформаційними партнерами – телеканал “МТМ”, “Твоя жизнь СтильнаЯ”, “Чоловічий клуб”.
Нагороджуючи лауреатів, знані запоріжці директор ТОВ офтальмологічна клініка “Візус”, доктор медичних наук, професор, депутат Запорізької міськради Наталя Завгородня, Почесний громадянин Запоріжжя, депутат міськради Євген Карташов, голова правління МГО “Наш рідний дім” Сергій Атаманчук в унісон підкреслювали неабияку важливість і значимість проекту “Правозахисник року”.
Дипломи, грамоти, подяки отримала добра сотня юристів, адвокатів, нотаріусів, журналістів, активістів громадської роботи. Чимало осіб удостоїлось подяк від мерії.
Запам’яталися слова Наталі Завгородньої. Керівниця “Візусу” зазначила, що в їхній офтальмологічній клініці, підтримавши “Наш рідний дім”, вирішили справжнім чином вести боротьбу з правовою сліпотою. У ТОВ завжди раді сприяти популярній громадській організації.
Учасники проекту “Правозахисник року” тісно співпрацюють з постійними комісіями Запорізької міської ради, вони надають професійні юридичні відповіді на запитання містян до депутатів з усього спектру життєзабезпечення міста. За їхньої ініціативи 2011 року проходили “Дні права в Запоріжжі”. На засіданнях численних “круглих столів”, прес-конференціях йшлося про найнаболіліше, що хвилює запоріжців. До діалогу запрошувалися депутати, чиновники, громадські організації, ЗМІ.
Проект “Правозахисник року” підтримують практично всі ЗМІ м. Запоріжжя. У багатьох виданнях відкрито рубрики правових порад. Особливо пишаються учасники проекту рубрикою “Юридична допомога дітям” у журналі “Клякса”. Змістовна сторінка “Право і “ліво” виходить у газеті міськради “Запорозька Січ”. На радіо “Ностальжі” діє рубрика “Шукаємо виходу”.
Нам приємно відзначити, що серед журналістів, удостоєних подяки “Нашого рідного дому” за небайдужість, внесок у правове виховання та активну медійну підтримку міського проекту “Правозахисник року-2011” – головний редактор “Запорозької Січі” Олександр Верьовкін”.
Церемонія нагородження учасників проекту перетворилась у справжнє свято. Присутніх своїм мистецтвом вітали лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, народний ансамбль запорізької міліції “Пернач” та фіналіст Всеукраїнського конкурсу “Голос країни”, “сталевий голос країни” Арсен Мірзоян (Бабурка).
– Проект “Нашого рідного дому” “Правозахисник року” набирає нових обертів, відрадно, що його й надалі підтримує соціально-відповідальний бізнес Запоріжжя, адже визнання громадськості – визнання найперше, – наголосив Євген Карташов.
Фото Володимира Шеремета