Вранці 16 листопада на кінцевій зупинці в 4-ому Південному мікрорайоні на водіїв маршруток №№ 61,62, 37, 20, 3, 18, 81, 43, 75 очікув сюрприз. Перевірити технічний стан автомобілів та наявність необхідних документів у водіїв зненацька прибули фахівці управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради, інспектори відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції, представники управління транспортної безпеки в Запорізькій області, представники громадських організацій «Запорізьке об’єднання ветеранів АТО і бійців окремого загону спеціального призначення «Азов» та «Відродження життя після АТО».

Першою перевіряють маршрутку №62. Водій Віктор Нікишин показує всі необхідні документи про технічний стан машини, графік та схему руху.

  • Водієм я працюю з 1972 року. На маршрутках – з 2000 року. Сьогодні мій робочий день почався о 5:40 ранку. Кожного дня перед виїздом у рейс у нас обовязковий медогляд, технічний стан машини теж оглядають на ямі. Працюємо легально і сумлінно, – каже водій.

Старший інспектор відділу безпеки руху капітан поліції Антон Журавський прокомментував стан перевіреного ним транспортного засоба так:

  • Задні двері дещо з зусиллям закриваються, та медикаменти з аптечки покладені у ящик з-під інструментів. Але взагалі все гаразд.

У наступному автомобілі, що возить пасажирів маршрутом №3, знайшли більш суттєві недоліки.

За словами капітана поліції Антона Журавського, в маршрутці наявна тріщіна лобового скла та не працює ручка на вхідній двері, в яку заходять пасажири.

  • Машину знімаємо з маршруту. Водію на перший раз загрожує штраф 680 гривень. За повторне порушення він позбудеться водійських прав або на нього буде накладено адмінарешт, – каже поліцейський.

Як розповів начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради Олександр Власюк, подібні перевірки маршрутчиків в нашому місті стали регулярними.

– За розпорядженням міського голови склад робочої групи був оновлений, до нас приєдналися представники громадських організацій, учасники АТО, – зазначив він.

Це профілактичні перевірки. Ми звертаємо увагу на правильність технічної документації, маршрутних листів, санітарний стан автобусів, наявність аптечок і вогнегасників. Наша мета не в тому, щоб покарати якомога більше порушників, навпаки, ми хочемо, щоб перевізники сумлінно виконували свої договірні зобов’язання і піклувалися про безпеку пасажирів, – зазначив Олександр Власюк.

Перевірки будуть проводитися раз на тиждень.