У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрили новий зал і нову експозицію “Край у першій половині XIX століття”. Відкрив нову експозицію запорізький губернатор Олександр Пеклушенко.

 

Він зазначив, що пишається колективом музею, який доніс до людей скарби Запорізького краю:
– Я вважаю, що ми, влада, недооцінюємо скарби, якими володіємо. Ми повинні не нав’язувати дітям інтерес до історії, а створити такі сприятливі умови, щоб вони приходили в музей, наповнювалися тут почуттям гордості за свій рідний Запорізький край.
Як розповів директор Запорізького краєзнавчого музею Георгій Шаповалов, відкриття нового залу й експозиції – символічна подія. Адже музей отримав не тільки додаткову виставкову площу, але й логічно завершив окрему історичну тему – заселення Запорізького краю. Тепер виставки символічно поєднали кілька епох.

Нова виставка розповідає про долю запорізької землі і людей, які її заселяли. Це – унікальні карти, герби повітових міст Олександрівська, Бердянська, Мелітополя, побутові речі початку XIX ст. У розділі експозиції, присвяченому Кримській війні – різні види вогнепальної і холодної зброї тих часів. У колекції музею є також видання “Кобзаря” Т. Г. Шевченка 1840 року.

Всього в експозиції розміщено 330 експонатів.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА