28 листопада міська служба у справах дітей провела семінар-тренінг для батьків, які неналежним чином виконують свої обов’язки. На захід запросили психологів із Запорізької обласної громадської організації «ОПП «Взаємодія», щоб вони розповіли про особливості виховання дітей підліткового віку. Це вже третій подібний семінар в цьому році.

За даними начальника управління (служби) у справах дітей міської ради Наталії Сиворакши, сьогодні на обліку перебуває 351 дитина з неблагополучних родин. Через постійні сварки з батьками та складний вік підлітки нерідко покидають навчання, тікають з домівок, потрапляють у погані компанії.

– Семінар проводиться з метою інформування батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків про зміни в законодавстві, інформування їх про безкоштовні позашкільні заклади для дітей, – зазначила Наталія Сиворакша. – Ми хочемо надати їм реальну допомогу щодо вирішення проблем, які виникають у сім’ях, де є діти підліткового віку, та є складні сімейні обставини.

Також ми запросили досвідченого психолога із Запорізької обласної громадської організації «ОПП «Взаємодія» Марію Гречаник, щоб вона довела цим батькам, що їхні проблеми із дітьми типові і шляхи їх вирішення є. А значить є шанс не лишатися батьківських прав, тобто не робити нещасними себе і своїх дітей. На наше здивування, прийшло багато людей.

Вікторія Сотник, мати п’ятьох дітей, зізналася нам, що прийшла дізнатися, як виховувати підлітків з важким характером.

– Мені важко найти спільну мову зі старшими дітьми, яким вже 13 і 16 років. З малими легше. Сподіваюся, що спеціалісти мені порадять, що робити. На подібних семінарах я вже вдруге. І мені дійсно була корисна інформація, яку я отримала минулого разу, – сказала жінка.