28 та 29 листопада у Києві пройшов Міжнародний саміт мерів, присвячений інноваціям та технологіям, які змінюють життя жителів міст на краще. Захід проводився під патронатом Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Одним з учасників форуму став міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

До учасників саміту звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зупинився на питаннях розвитку місцевого самоврядування, реформи децентралізації влади. Голова Уряду зазначив, що кращі практики різних міст України повинні стати основою для успіху всіх місцевих громад. Головна мета цієї роботи – підвищення якості життя громадян.

– Ми обрали шлях, який є абсолютно вірним. Упевнений, що ми і надалі будемо бачити успіхи громад. Громад, в яких є справжні лідери, – зазначив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр України підкреслив, що кожен міський голова повинен бути справжнім лідером. І такі приклади в Україні є.

– Справжні лідери майже ніколи не скаржаться, ніколи не говорять, дайте ще. Вони говорять про те, що самі зроблять. Бачу, що тут в залі сидять міський голова Запоріжжя, Вадим Бойченко (мер Маріуполя). Вони ніколи не говорять дай. Був в Запоріжжі, Володимир Буряк каже, нам потрібно новий аеропорт побудувати. Питаю, а що від мене потрібно? Каже, від вас нічого не потрібно. Ми все самі зробимо, просто інформую вас, – сказав Володимир Гройсман.

Відзначимо, Запоріжжю було що презентувати на подібному форумі. У місті розроблена і реалізується міська програма «Цифрова стратегія 2017-2020». Її головне завдання – вивести місто на новий рівень надання адміністративних послуг, забезпечення відкритості та доступності влади, підвищення ефективності управління міським господарством, створення комфортних умов життя в місті для городян. Тут Запоріжжя фактично йде слідом за Києвом.

На думку Володимира Буряка, сьогодні перед міською владою будь-якого міста стоїть багато завдань. Вони стосуються ремонту доріг, житлового фонду, фінансування шкіл, дитячих садків багато чого іншого. Здавалося б, у місцевої влади є більш нагальні завдання, ніж впровадження інноваційних технологій. Однак це не відповідає дійсності.

– Багато хто може сказати, що, може, і не треба зараз впроваджувати нові технології. Зараз люди хочуть, щоб даху не текли, щоб у дворі було чисто і так далі. Це необхідно робити, і це в Запоріжжі робиться. Але якщо ми будемо зациклюватися тільки на сьогоденних проблемах, то у нашого міста не буде майбутнього, не буде розвитку, – сказав Володимир Буряк.

Кожне місто має розвиватися. Необхідно покращувати якість життя для городян в місті. Це головне завдання місцевої влади, яке можна вирішити завдяки використанню найбільш передових практик, впровадженню інновацій та сучасних технологій. У Запоріжжі реалізується відразу кілька подібних проектів. Один з найбільших – «Безпечне місто».

– Цього року ми виділили кошти на початок реалізації програми «Безпечне місто». Проведено торги для визначення підрядника, вибору необхідного обладнання. У наступному році фінансування програми буде продовжено, – зазначив Володимир Буряк.

У місті йде і інша робота, спрямована на розвиток. Реалізується програма «Запорізький трамвай», в цьому році стартує будівництво сучасного пасажирського терміналу в аеропорту. Вже другий рік поспіль працює програма «Громадський бюджет». Почав працювати оновлений міський контакт-центр «15-80».