Внести зміни до законодавства, щоб екологічний податок повністю залишався на місцях. Таке вирішення проблеми недофінансування запорізьких еко-програм зі зменшення навантаження на навколишнє середовище бачить міський голова Володимир Буряк. Нагадаємо, що сьогодні відповідно до Бюджетного кодексу України від зібраного екологічного податку місту дістається лише чверть.
“У найближчі три роки ми плануємо профінансувати природоохоронні заходи майже на 73 мільйони гривень. За ці кошти ми вже в цьому році реконструюємо каналізаційний колектор до КНС-1 по вул. Українській і замінимо зношене технологічне обладнання каналізаційних насосних станцій. Протягом трьох років побудуємо каналізаційний колектор від вул. Кремлівської до вул. Істоміна, реконструюємо центральні каналізаційні очисні споруди Лівого берега – мулові ставки. Буде проведено озеленення Дитячого ботанічного саду і території Дитячої залізниці. А на озеленення міста виділяємо понад 6,5 мільйона гривень”, – розповів про плани місцевої влади Володимир Буряк під час зустрічі з громадськістю.
Головне завдання запорізької влади міський голова бачить у розробці стратегії взаємодії з промисловими підприємствами, що дозволить знизити екологічне навантаження на атмосферне повітря міста.
“Всі підприємства мають бути соціально відповідальними. А це значить, що всі підприємства повинні проводити комплексну програму екологічної модернізації виробництва”, – підкреслив він.
Крім того, найближчим часом міська рада займеться прибиранням міста. “Багато років у Запоріжжі було чимало безгоспних територій, так званих “білих” плям, які не були ні за ким закріплені, їх ніхто не прибирав. Прибирання проводилися тільки від випадку до випадку. У ході інспекції території міста виявлено понад 150 “стихійних” звалищ. Яскравий приклад – у Шевченківському районі, ділянка Харків-Сімферополь, готель “Два місяці”. Гостро стоїть проблема стихійних звалищ у Заводському районі – вулиці Цимлянська, Республіканська, Фінальна”, – сказав Володимир Буряк.
Однак ще одна причина – відсутність достатнього фінансування прибирання як закріплених територій, так і територій, які не закріплені за КП і райадміністраціями. Цього року міська влада вперше виділяє з бюджету понад 52 мільйони гривень на прибирання “безгоспних” територій, ліквідацію “стихійних” звалищ. Зараз проводяться тендери на вибір підприємств, які здійснюватимуть ці роботи.
Важливе питання для підтримки території нашого міста в належному санітарному стані – завершення будівництва нового полігону ТПВ. Всі тверді побутові відходи сьогодні розміщуються на Полігоні № 1 у Шевченківському районі на вул. Базовій. Цей полігон був запущений 1952 року. Зараз ресурс із приймання відходів залишився на 2– 3 роки.
Подальше розміщення планується на Полігоні № 3, будівництво якого триває. Зараз об’єкт готовий на 63 %. Він знаходиться в Запорізькому районі на землях Сонячної сільради. Можливість приймання сміття на цьому полігоні складе 300 тис. тонн ТПВ на рік. На цьому полігоні передбачено лінію поділу відходів за видами. Зараз ведуться переговори з європейськими компаніями з будівництва заводу з переробки ТПВ.
Надійшла пропозиція від польської компанії KLONR про переробку міських відходів. Також є комерційні пропозиції від харківських підприємств з організації мобільних сміттєпереробних заводів.
Автор: Марина БОТНАРЕВА