У середу комісія з питань екології запросила на своє засідання представників Шевченківської районної адміністрації та авторів проекту з реконструкції скверу, що знаходиться на перехресті вулиць Бочарова та Чарівної. Найбільше депутатів цікавило, чи можливо уникнути необхідності вирубувати дерева під час будівельних робіт? А якщо ні, чи передбачена висадка нових на їхнє місце?

Депутати дізналися, що сквер на вул. Бочарова увійшов до переліку об’єктів будівництва, реконструкції та ліквідації аварійного стану об’єктів ще у 2015 році.

За результатами тендера КП “Управління капітального будівництва” уклало угоду з ТОВ “Інженерно-будівельне підприємство “Форт” на реконструкцію скверу. Роботи було розбито на дві черги. Повна вартість реконструкції – 5 756 846 грн. Вартість 1 черги – 3 339 853 грн., 2 черги – 2 416 993 грн. Вже   профінансовано – 1 077 221 грн., у плані на 2016 рік – виділення  4 577 657 грн. Що вже зроблено до цього часу?

Укладено бордюри та тротуарну й гумову плитку, встановлено лавочки та урни. Але основні роботи ще попереду. Адже проектом, розробником якого є АС “Проект”, передбачено пристрій пішохідних тротуарів, замощення території декоративною тротуарною плиткою, озеленення, реконструкція освітлення скверу, установка малих архітектурних форм.

Головною родзинкою парку повинно стати будівництво естради для організації масових заходів. Також згодом тут має  з’явитися спортивна зона із велодромом для найменших відвідувачів парку та скейтодром для молоді. Дитячий майданчик планується збільшити. Із кущів та квітів хочуть створити не лише клумби, а й живописні композиції, напевно, це буде квітковий годинник. Вздовж доріжок передбачено висадити дерева шляхетних порід. До речі, і зараз у сквері багато рідкісних рослин, що радують відвідувачів. Але проектом все ж таки передбачено знесення 42 дерев, саме тих, що заважають прокласти тротуарну доріжку (її побудують там, де звикли ходити пішоходи).

Проектанти запевнили, що після благоустрою скверу планується висадити таку ж кількість саджанців дерев і чагарників, які буде вирублено.

Депутати нарешті дали згоду на подальшу реконструкцію скверу на вул. Бочарова. Від них було лише одне зауваження до архітекторів: якщо не можна заборонити вигулювати собак у сквері, то хоча б передбачити спеціальне місце для цього. Проектанти взяли до відома таку пропозицію, кажуть, що це можливо.

Автор: Ірина ГАВРИЛЕНКО,

фото  Володимира ШЕРЕМЕТА