Якщо ваші прагнення змінитися в новому році весь час провалюються, спробуйте інший підхід
Щороку 31 грудня ми обіцяємо собі розпочати в новому році нове життя. Але проходять новорічні свята, і обіцянки, які були такими легкими напередодні, чомусь вмить стають важкими і нездійсненними. Для того, щоб розпочати їх виконувати, не достатньо самої лише сьогочасної мотивації. Необхідна сила звички, яка допоможе досягти поставлених цілей. Наші поради допоможуть напрацювати корисні звички та зустріти новий рік з виконаними обіцянками.
Напрацюйте в собі силу звички
Миттєві слабкості, які зовсім не відповідають поставленими цілями, є у кожного. І саме вони стають найпершою причиною, через яку не виходить схуднути, почати займатися спортом, або іншими корисними речами, які ви собі запланували. Для того, щоб побороти їх, вигадайте собі приємну винагороду. Як тільки ви переборете перший миттєвий порив, наступного разу буде простіше. І так утвориться звичка, а бажання полінуватися втратить свою спокусливість. До цього ж пункту можна віднести глобальне мислення. Наприклад, ваша глобальна ціль – схуднути на 5 кг. Тож кожного разу, коли в вас буде спокуса побалувати себе зайвим шматочком торта, згадуйте, що це веде вас в іншу сторону від глобальної мети і запитайте себе, чи варте воно того.
Запишіться на тематичні курси
Якщо мета, яку ви собі поставили, вимагає додаткових навичок чи умінь, не відкладайте та записуйтесь на відповідні курси та тренінги. Це стане додатковою мотивацією та пришвидшить виконання поставленої мети. Зараз дуже багато коучів, тому радимо розпочати з безкоштовних онлайн-тренінгів, які допоможуть вам зрозуміти, чи готові ви слідувати за “вчителем”, чи підходять вам його погляди, манера викладання, навантаження, яке пропонується далі вже на платних курсах.
Обирайте правильне оточення
Як би ми не намагалися, думка людей, що нас оточують, сильно впливає на наші думки та дії. Адже несвідомо ми підлаштовуємося під загальні правила, прийняті в суспільстві, інколи навіть, якщо вони не відповідають нашим прагненням. Для того, щоб почати змінювати своє життя, оточуйте себе людьми, чиї ідеї та звички відповідають вашій меті. Першими можуть стати люди, з якими ви познайомитесь під час курсів. Вони стовідсотково мають ті ж прагнення, що й ви. Також поповнюйте своє коло знайомих тими, хто вже досяг того, до чого ви прагнете, просіть поділитися досвідом.
Заохочуйте себе на шляху до мети
Щоб не втратити мотивацію на півдороги, розбийте свій шлях до мети на невеликі проміжки, по досягненню яких вас очікуватиме винагорода. Коли ви будете дотримуватися такої послідовності – дія-винагорода, організму буде легше прилаштуватись та напрацювати звичку. Крім того, шлях до мети з важкого примусу перетвориться на “приємну прогулянку”.
Підготуйте запасний план
Будьте готовими до того, що на шляху до змін на заваді стануть щільний графік та втома. Сформулюйте запасний план, коли виникнуть перешкоди. Продумайте якомога більше ситуацій, які можуть стати на заваді виконанню цілей, жваво уявляйте їх та те, як ви діятимете в таких ситуаціях. Це посилить самоконтроль та допоможе в досягненні цілей.
Налаштуйте своє оточення до змін
Разом із плануванням уважно огляньте все, що вас оточує – обстановку вдома й на роботі, зовнішні фактори. Проаналізуйте кожен предмет – чи відповідає він вашим новим прагненням. Якщо, ні, усувайте їх. Ще одна дієва методика – почніть жити так, ніби ви вже досягли того, чого прагнули. Як би ви тоді ходили, виглядали, сиділи, говорили… Кажуть, що нашому мозку без різниці, чи реально щось відбулося, чи ми просто це вигадали, тож тренуймося фокусуватися на тому, що всього можна досягти, навіть якщо мозок перший час сперечається. Просто спробуйте.
Будьте добрими до себе під час невдачі
Зазвичай ми вважаємо, що сила волі напрацьовується через постійний примус та звинувачення. А доброта до себе сприймається як потурання власним примхам та слабкостям. Насправді ж, ті, хто постійно звинувачує себе за найменший відхід від встановленого плану, гірше справляються з досягненням мети, а коли досягають її, можуть взагалі не отримати задоволення. Тож будьте чуйними до себе та пам’ятайте, що людина не досконала. Не впадайте у відчай, якщо ви дозволили собі полінуватися, або не виконати заплановане. Поставтеся до себе з розумінням, а наступного дня поверніться на шлях до своєї мети. Однак, будьте пильними та не перетворюйте маленькі слабкості на звичку.
Читайте також: Диво під Новий рік: зворушлива історія запоріжанки, яку покинули в лікарні