Володимир Буряк повідомив, що вимоги міської влади Запоріжжя з приводу перегляду реформи медзакладів другого рівня були почуті центральною владою

Про це повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці”. Міський голова зазначив, що через медреформу під удар поставлені 21 заклад охорони здоров’я вторинного рівня та майже 12 тисяч працівників лікарень Запоріжжя.

– Сьогодні ми домоглися важливого результату – центральна влада заявила про готовність відступити від, не побоюся цього слова, вбивчої реформи сфери охорони здоров’я. Протягом останніх двох місяців ми били на сполох та вимагали переглянути фінансування медзакладів вторинного рівня, зокрема протитуберкульозних та психоневрологічних диспансерів, знайшли можливість співфінансування з міського бюджету. Ми вимагали забезпечити механізм фінансування міських лікарень на достатньому рівні, але нас не чули, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова наголосив, що уряд пішов на поступки лише після того, як медики, які зараз постійно знаходяться «на передовій» боротьби з коронавірусом, вже дійшли до точки кипіння, а міська влада Запоріжжя неодноразово зверталася до центральних органів влади.

– Таке враження, що ніхто не усвідомлював наслідків… І от, коли медики, які сьогодні знаходяться в буквальному сенсі  вже дійшли майже до точки кипіння, центральна влада схаменулася. І це добре, інакше б ці безвідповідальні дії могли б мати фатальні наслідки для галузі охорони здоров’я. Невже це не було зрозуміло до 1 квітня? Що змінилося, окрім збільшення соціальної напруги? Сподіваюся, що надалі слова будуть підкріплені реальними діями з боку центральної влади, а всі наступні кроки стануть продуманими, – підкреслив Володимир Буряк.

Читайте також: Мери українських міст виступають проти свавілля центральної влади