Дев’ятнадцята сесія Запорізької міської ради пройшла під головуванням міського голови Олександра Сіна. Перед засіданням міський голова Олександр Сін привітав усіх із Днем захисника Вітчизни та вручив Почесну грамоту виконавчого комітету голові Запорізької міської організації ветеранів війни, праці і військової служби, депутату міськради Віктору Короленку.

Олександр Сін зазначив, що нагорода вручається Віктору Короленку за багаторічну підтримку ветеранського руху, активну участь у патріотичному вихованні молоді.
– Віктор Короленко висунув ідею провести в 2011 році в Запоріжжі до 70-річчя оборони міста естафету “Пам’ять жива”. Подібні акції в інших містах України не проводилися, – відзначив Олександр Сін.
Майже всі питання депутати обговорили на засіданнях комісій та на фракційних зібраннях, тому значну частину проектів було прийнято пакетом. Головним питанням порядку денного було внесення змін до бюджету міста на 2012 рік. Заступник міського голови Валентина Малиш доповіла, що розподілу загалом підлягають 89,5 млн. грн. Із них 37,9 млн. грн. – це заборгованість за середньостроковими кредитами, яку треба погасити, 16,2 млн. – кредиторська заборгованість по загальному фонду бюджету, яка виникла в грудні минулого року.
Під час обговорення змін до бюджету міста на 2012 рік депутат Віктор Великий зазначив, що бюджет минулого року перевиконано більш ніж на 30 млн. грн. і тому є можливість вперше на початку року відразу направити кошти на вирішення соціально значущих проблем. Наприклад, вперше на ремонт внутрішньоквартальних доріг направлено 5 млн. грн. Минулого року ця сума була вдесятеро меншою.
Депутати прийняли усі рішення про розподіл коштів, задовольнили низку протестів прокурора щодо приватизації об’єктів комунальної власності, частину проектів направили на доопрацювання.
Як повернути спорт у маси
Депутат Олександр Зубчевський звернув увагу своїх колег на незадовільний стан більшості спортивних шкіл міста. Понад 80 % коштів, які виділяються на фінансування цих установ, витрачається на заробітну плату працівників та оплату енергоносіїв. Немає можливості робити ремонти приміщень, оновлювати спортивне обладнання та інвентар, проводити змагання на високому рівні. Щорічно на проведення змагань виділяється 10 тис. грн., а необхідно 100–150 тис. грн.
Заняття в спортивних секціях відвідують лише 9,7 % запорізьких дітей. А ДЮСШ – заклад, який загартовує, оздоровлює дітей, відволікає молодь від пристрасті до згубних звичок, формує позитивне ставлення до здорового способу життя. Депутат звернув увагу, що місто вкрай потребує розширення мережі дитячих плавальних басейнів, спортивних майданчиків і залів. Перегляду вимагають і низькі ставки тренерів. Було запропоновано розробити програму з підтримки тренерського складу ДЮСШ, а також організувати зустріч керівництва міста з директорами спортивних шкіл.
Екологічна ситуація залишається тривожною
За рік на підприємствах і в організаціях Запоріжжя було проведено 940 перевірок дотримання природоохоронного законодавства. Про це розповів начальник управління з питань екологічної безпеки міської ради Гліб Золотарьов. За даними Головного управління статистики в Запорізькій області, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств міста Запоріжжя за 2011 рік склали 117,01 тис. тонн, що на 7,41 тис. тонн більше, ніж за 2010 рік (за 2010 рік – 109,6 тис. тонн).
Основними забруднювачами атмосферного повітря залишаються ВАТ “Запоріжсталь”, ВАТ “Запорізький завод феросплавів”, ВАТ “Запорізький абразивний комбінат”, ВАТ “Запоріжкокс”, ВАТ “Дніпроспецсталь”, ВАТ “Український графіт”, ДП “Запорізький титано-магнієвий комбінат”, ПАТ “ЗАлК”, ПАТ “Запоріжвогнетрив”. Збільшення викидів обумовлено збільшенням випуску продукції промисловими підприємствами.
За результатами лабораторних досліджень Запорізької міської СЕС відзначено зменшення забруднення атмосферного повітря (19,7 % відхилень в 2011 році проти 22,3 % відхилень в 2010 році). Триває тенденція зниження забруднення повітря пилом. Значно знизився відсоток перевищень максимально-разових концентрацій фтористого водню, фенолу (у зв’язку із зупинкою роботи електролізерів підприємства “ЗАлК”). Триває збільшення забруднення повітря сірчистим ангідридом, сірковуглецем, сірководнем.
Роман Таран – новий секретар міської ради
ййййййййййййййййййййййййййййййПід час сесії секретар міської ради Володимир Кальцев звернувся до депутатів із проханням внести до порядку денного питання про його відставку з посади.
– Я не раз виступав з цієї трибуни, але, повірте, ніколи мені не було так важко говорити, як сьогодні, – сказав Володимир Кальцев. – Я звертаюся до вас із проханням підтримати моє рішення про відставку з посади секретаря міської ради. Це непросте рішення, але й не спонтанне. Скажу тільки одне. Кожен із нас відповідає за своїх близьких. І кожен із нас, якщо знадобиться, пожертвує своєю кар’єрою заради них. Зараз у мене саме такий час. Так склалися сімейні обставини. Я не можу вчинити інакше, тому прийняв рішення відійти від активної політичної діяльності – оскільки мої близькі люди потребують моєї допомоги. Я йду, щоб їм допомогти. Хочу сказати слова великої подяки моїм колегам за ту спільну роботу, яку ми з вами вели протягом усього цього періоду. Хочу сказати щирі слова подяки міському голові Олександру Ченсановичу за те, що, незважаючи на різні ситуації, на зовнішні виклики, ми завжди знаходили консолідовані рішення, ми змогли зберегти товариські стосунки та зробити разом усе, щоб не роз’єднуватися, а об’єднуватися.
Володимир Кальцев подякував за розуміння і підтримку голові облдержадміністрації Олександру Пеклушенку і всім запоріжцям, зазначив, що сила Партії регіонів – у її єдності.
– Поки ми єдині, ми непереможні, – сказав Володимир Кальцев.
Щоб розглянути рішення про відставку секретаря Запорізької міської ради Володимира Кальцева депутати провели таємне голосування. Майже одностайно депутати підтримали рішення про відставку (утрималися троє, голосів “проти” не було).
Міський голова Олександр Сін запропонував кандидатом на посаду секретаря міської Ради депутата Романа Тарана. Таємним голосуванням абсолютна більшість депутатів обрала Романа Тарана секретарем міської ради.
Міський голова Олександр Сін подякував за плідну працю Володимиру Кальцеву та висловив упевненість, що Роман Таран буде гідно працювати на новій посаді.
Також депутати прийняли низку організаційних рішень. Володимир Кальцев залишається депутатом міської ради і увійде до складу комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів. Новообраний депутат Руслан Підорич увійде до складу комісії з питань розвитку підприємництва, торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів.
Володимир Кальцев після закінчення засідання 19-ї сесії розповів:
– Старший брат Сергій Кальцев буде брати участь у виборній кампанії, а сам я маю намір залишатися з батьками й доглядати за ними – як молодший у родині брат. Цей рік роботи у міській владі був показовим, і в цілому ми знайшли діалог з мером. Було проведено велику роботу із залучення інвестицій, і ця робота триватиме.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА