Світ
У Москві на стадіоні “Лужники” відбувся мітинг на підтримку Володимира Путіна, на якому виступив і сам кандидат у президенти Росії. В.Путін порівняв вибори 4 березня з “битвою за Москву”. У мітингу взяли участь 120 тисяч осіб замість оголошених 100 тисяч. Організатори мітингу заплатили за це штраф.
23 лютого італійські рятувальники дістали із затоплених кают лайнера “Коста Конкордія” ще вісім тіл. Таким чином, число загиблих під час катастрофи на воді складає 25 осіб, доля ще семи людей невідома. Прокуратура ж у свою чергу розширила число посадовців, яким може бути висунуто звинувачення. Це – три керівники компанії-власника і чотири члени екіпажу, окрім капітана, звинувачення якому вже висунуто.
У Тунісі відбулася міжнародна конференція “Друзів Сирії”. Вона покликана знайти інші – в обхід заблокованих через позицію Росії та Китаю рішень Ради Безпеки ООН – шляхи втручання у сирійський конфлікт. І Росія, і Китай від участі у конференції відмовилися.
У Ліллі після двох діб утримання під вартою звільнено колишнього директора-розпорядника МВФ і колишнього найімовірнішого переможця наступних президентських виборів у Франції Домініка Стросс-Кана. Поліція заявляє, що проти нього можуть порушити кримінальну справу за організацію сутенерства.
У Сирії під час боїв у місті Хомс загинули американська журналістка і французький фотограф. Вони нелегально перейшли кордон з території Лівану і перебували в імпровізованому прес-центрі озброєної опозиції.
Надання Євросоюзом Греції 130-мільярдного кредиту і списання майже такого ж боргу цієї країни не врятувало її від пониження кредитного рейтингу до рівня С. Останнє означає, що жоден банк не дасть грецькому уряду жодного кредиту. Це також означає, що вимушений вихід Греції із зони євро вже невідворотний.
Після того, як Швеція взялася активно вимагати видачі Великобританією засновника сайту Wikileaks Джуліана Асанжа, останній опублікував інформацію про те, що шведський міністр закордонних справ Карл Більдт – давній інформатор Сполучених Штатів.
Продовжується дивна епідемія захворювання на рак лідерів Південної Америки. Президенти щонайменше шести країн регіону лікуються або вилікувалися від цієї хвороби. Щодо найвідомішого з них – венесуельського президента Уго Чавеса, то йому мають зробити чергову операцію з видалення злоякісної пухлини.
“Газпром” вкотре звинуватив Україну у несанкціонованому відборі блакитного палива з транзитних трубопроводів. Керівництво російського газового монополіста також оголосило, що із прокладенням дном Чорного моря газопроводу “Південий потік”, яким буде транспортуватися газ до Південної Європи, “транзитне значення України буде зведено до нуля”. “Нафтогаз України” негайно спростував заяву “Газпрому”, заявивши, що за весь поточний сезон “не відібрано і кубометра транзитного газу”. У свою чергу прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна знайде вихід і за наявності “Південного потоку”.
Україна
Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє оперативно, зокрема урядові, реагувати на недружні до України економічні санкції інших держав. Росія відразу віднесла це на свою адресу, натякаючи на т.зв. “сирний конфлікт”, через який в Україні вже зупинилися три заводи.
Народні депутати України Ярослав Сухий (ПР) і Катерина Лук`янова (НУНС) зареєстрували законопроект, яким передбачається максимальний, 17-відсотковий, податок для осіб, у яких до 30-річного віку немає народжених дітей (це не стосується людей з інвалідністю 1–3 груп). Особи, які мають до двох дітей, платитимуть 15-відсотковий податок, особи з трьома дітьми (старше трьох років) – 10 %, що мають чотирьох і більше – 5 відсотків.
Під час заходів, присвячених Дню захисника Вітчизни, було заявлено про поступове підвищення грошового забезпечення військовослужбовців.
Першим віце-прем’єром України призначено Валерія Хорошковського. Одночасно його звільнено з посади міністра фінансів, яку він посідав близько місяця. Анонсованого призначення міністра економічного розвитку, а також міністра фінансів не відбулося. Передбачають, що причиною стали додаткові умови, які висунув кандидат на першу посаду Петро Порошенко.
Область
На сесії Запорізької обласної ради заслухано звіт голови облради Павла Матвієнка про роботу цього представницького органу в 2011 році. Також депутатами були ухвалені пріоритетні напрямки роботи Запорізької облдержадміністрації на 2012 рік.