Поряд із виконанням основних завдань з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та рятування людей працівниками Запорізького управління Міністерства надзвичайних ситуацій велика увага приділяється роботі з дітьми. В області започатковано проведення щорічних фестивалів та змагань, а саме: “Дружин юних пожежних”, “Котигорошко” та “Школи безпеки”, акцій “Безпечне дитинство – майбутнє країни”, “Схід-Захід разом”, а також місячників та тижнів безпеки в закладах освіти, які позитивно впливають на дитячу свідомість та формують у них відповідні знання та вміння з безпеки жіттєдіяльності. Як результат, 4 роки поспіль вдається знижувати кількість пожеж, що виникли внаслідок дитячих пустощів з вогнем: 31 пожежа в 2011 році проти 44-х у році 2007.
За статистикою МНС України, лише за січень цього року загинуло 13, травмовано – 16 дітей. У Запорізькій області з початку поточного року на пожежах загинула 1 дітина, травмовано – 4. Зазначимо, що за аналогічний період минулого року внаслідок пожеж не загинула жодна дітина.
Як діти гинуть при пожежах?
У березні 2011 року в селі Першотравневе Михайлівського району на території приватного домоволодіння сталася пожежа. Причиною займання стали дитячі пустощі з вогнем. Під час пожежі загинула 4-річна дівчинка.
У вересні в селі Вершина (Куйбишевський район) на одній з вулиць стояв автомобіль ВАЗ-2106, у салоні якого виникло займання. Коли на місце події прибула чергова варта МНС, власник уже самостійно загасив полум`я. Але батьки дітини та її дідусь не змогли зрозуміти, яким чином усередині автомобіля опинилася їхня 3-річна донька. Травмовану дітину було транспортовано до Куйбишевської центральної районної лікарні у відділення інтенсивної терапії. Але від отриманих опіків дівчинка померла.
На жаль, на початку 2012 року також сталася трагедія. У січні на вулиці Щорса в Шевченківському районі міста Запоріжжя в одній із кімнат приватного будинку горіли домашні речі. Під час пожежі загинуло троє людей, серед яких була 3-річна дитина.
Загроза травмування та загибелі дітей найчастіше виникає під час канікул. Внаслідок цього постає потреба у проведенні належної масово-роз`яснювальної та навчальної роботи серед дітей щодо дотримування правил безпеки життєдіяльності. Тому для уникнення загибелі та травмування дітей Головне територіальне управління МНС у Запорізькій області проводить заходи для дітей, які спрямовані на попередження надзвичайних ситуацій.
Місячник безпеки проходив протягом листопада-грудня 2011 року в усіх навчально-виховних закладах регіону. 20-го лютого 2012 року стартував Тиждень знань безпеки життєдіяльності, метою якого є проведення роботи з дітьми щодо профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до безпеки людини, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя. У рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності рятувальники відвідають запорізькі школи.
Про це йшлося на брифінгу начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Олександра Верозубова з представниками МНС.