16 травня перший заступник міського голови Андрій Іванов побував в Осипенківському мікрорайоні, де зустрівся з мешканцями гуртожитку, розташованого за адресою: вул. Руставі, 12. Переважно в ньому проживають люди, які працювали на колишньому заводі “Армаліт”.
У курс існуючих проблем представника міської влади ввів голова ініціативної групи мешканців гуртожитку Олег Кузьменков. За його словами, з 1993 року цей гуртожиток перебуває у власності ТОВ “Грааль”. Власник ще жодного разу не робив у будівлі ніякого ремонту, тому по стінах пішли тріщини, дах тече, а в підвалі живуть щури. В той же час, за електроенергію з кожної кімнати вимагають сплатити по 150 гривень на місяць. Але це ще не все. В останній час мешканцям пропонують викупати свої кімнати за ціною 3,5 тисячі гривень за квадратний метр. Звісна річ, що у людей, які пропрацювали десятки років звичайними робочими на арматурному заводі, таких грошей немає. Через все це ініціативна група вирішила звернутися до міської влади із проханням прийняти гуртожиток до комунальної власності.
Перший заступник мера Андрій Іванов поспілкувався з мешканцями і висловив свою позицію: “У вирішенні проблем гуртожитків ми поєднаємо зусилля влади та громадських організацій, що займаються цією темою вже багато років. Зокрема, вам буде допомагати громадське об’єднання, очолюване Олексієм Муратовим. Вони боролися протягом 7 років за передачу до комунальної власності гуртожитку на вул. Рельєфній, 18 і таки перемогли.
Ситуація із вашим гуртожитком ускладнена тим, що він знаходиться у власності комерційної структури. Тут є декілька варіантів виходу. Спочатку ми спробуємо провести переговори із ТОВ “Грааль”. Можна піти і шляхом банкрутства, адже в підприємства є борг перед “Водоканалом” та Концерном “Міські теплові мережі”.
Андрій Іванов запевнив людей, що міська влада ні в якому разі не залишить їх із своїми проблемами наодинці. “Ми будемо домагатися того, щоб ви змогли приватизувати свої помешкання”, – сказав він.