Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення в складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Зінаїда Гальчинська, Віктор Короленко, Наталія Завгородня провела виїзне засідання в міській лікарні № 2. Депутати вирішили на власні очі побачити ремонт, що був зроблений у госпітальному відділенні лікарні минулого року.
За словами головного лікаря 2-ї міської клінічної лікарні Олексія Алімпієва, в 2011 році за ініціативи міського голови Олександра Сіна на реконструкцію госпітального відділення для ветеранів було виділено 350 тисяч гривень, 50 тисяч з яких пішло на проект, а 300 тисяч – на облаштування трьох тримісних палат підвищеної комфортності. Зробили їх у неврологічному відділенні. І хоча площа госпітального відділення за рахунок цього начебто збільшилася, кількість ветеранів, що може прийняти лікарня одночасно, осталася незмінною. Стаціонар госпіталю, як і раніше, розрахований на 40 пацієнтів, але умови перебування тут стали значно комфортнішими. “До речі, з часу створення, а це сталося 1999 року, у відділенні вже відпочили та пролікувалися 10 тисяч ветеранів з усіх районів міста”, – уточнив головлікар. Нагадаємо, тривалість курсу лікування тут становить 18 днів. Безкоштовні путівки ветерани отримують через своїх дільничних лікарів. На жаль, попит перевищує можливості, тому існує черга.
Депутати пройшлися відділенням та поспілкувалися із людьми. Вони переконалися, що ветеранам тут подобається все: умови проживання, лікування, харчування, ставлення до них персоналу.
Головлікар продемонстрував депутатам комфортні палати з новими меблями та сантехнікою, відремонтований хол, коридор, ординаторську. Також показав нове медичне обладнання, на покупку якого торік було виділено 77 тисяч гривень із фонду розвитку міста.
“Питання допомоги ветеранам є одним із головних завдань для всього депутатського корпусу, незалежно від політичної приналежності. Взагалі, на мою думку, рівень цивілізованості держави визначається відношенням до найменших та найстарших членів суспільства”, – сказала голова комісії Валентина Лихачова.
Голова Запорізької міської організації ветеранів війни, праці і військової служби Віктор Короленко сказав наступне: “Госпітальне відділення – це справжня віддушина для наших ветеранів, яких з кожним роком стає все менше. Так, палати для ветеранів війни є в кожній лікарні нашого міста, але такого ставлення до ветеранів немає ніде. До того ж, лише тут ветерани забезпечуються медикаментами на 40 гривень в день та харчуються на 35 грн. Але найголовніше, що тут підібрався прекрасний персонал та медики, які можуть знайти спільну мову з літніми людьми. Адже для ветеранів, яким уже за 85 років, головне навіть не лікування, а шанобливе ставлення до них. Хотілось би, щоб цього року в міському бюджеті знайшлося хоча б ще 300 тисяч гривень на продовження ремонту цього відділення”.
Головний лікар уточнив, якщо кошти будуть, то відремонтують по вищому класу ще дві палати, а на гроші, що залишаться, зроблять ремонт усього відділення.