У середу, 16 травня, у роботі депутатської комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів Запорізької міської ради взяли участь депутати Віктор Великий (голова комісії), Володимир Кальцев, Юрій Каптюх, Андрій Коноваленко, Володимир Максимов, Павло Михайлик, Валентин Нефьодов, Тамара Огородова, Анатолій Стріганов.
Депутати обговорили плановане коригування бюджету Запоріжжя, яке має бути затвердженим на найближчій сесії.
Голова бюджетної комісії Віктор Великий зазначив, що в результаті внесення змін до Державного бюджету Запорізька область отримає додатково 50 мільйонів гривень бюджетних коштів. Частина цієї суми буде виділена Запоріжжю. Це, перш за все, 18,8 млн. гривень на виплату зарплат бюджетникам. Саме ці кошти необхідно розподілити в ході корегування головного фінансового документа міста.
“Гроші, які виділяються на зарплату бюджетникам, передбачається, в основному, направити на виплату заробітних плат лікарям, учителям”, – зазначив Віктор Великий.
Також, згідно з листом віце-прем’єра Сергія Тигіпка, в регіонах Україні буде збільшена кількість соціальних працівників, які повинні соціально супроводжувати сім’ї, що опинилися в складних соціальних умовах. У Запоріжжі має з’явитися 58 додаткових соціальних працівників. Вони будуть працювати в різних структурах, наприклад, у Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На створення цих нових робочих місць та виплату заробітної плати Запоріжжя отримає з Держбюджету 1,8 мільйона гривень.
Віктор Великий також запропонував розглянути можливість виділення додаткового фінансування на підготовку шкіл до нового навчального року, у тому числі і за рахунок перерозподілу коштів. Це стосується навчальних закладів, які потребують першочергових ремонтів. Депутати підтримали пропозицію голови бюджетної комісії.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua