Пандемія коронавірусу значно вплинула на великий спорт
Певно багато хто бачив в соцмережах звернення до світу інфекціоніста з Іспанії, яка протиставила ставлення людей до невідкладних світових проблем на користь спортивним видовищам. Так, можливо, вона скористалась ситуацією, але зерно правди в цьому є.
Жінка-біолог порушила тему про великі зарплати в розважальній і спортивній сфері та низьку оплату для працівників медицини.
«Ви даєте мільйони на місяць футболістам і лише 1800 € біологам. А тепер маєте потребу у вакцині? То йдіть до Кріштіану Роналду та Мессі, і хай вони вам знайдуть цю вакцину».
Гадаю, футбольним вболівальникам не треба пояснювати, хто такі Роналду та Мессі. При цьому, ще минулого тижня кількість хворих професійних футболістів у Європі сягла 30. Так, колишній президент «Реалу» Лоренсо Санс вже помер через коронавірус (він керував клубом з 1995 по 2000 рік). 17 березня 76-річний Санс був госпіталізований для інтенсивної терапії, а на другий день ввечері його не стало.
Тож що для нас важливіше – життя людей чи видовища? Масовий спорт на благо здоров’я нації чи створення умов для деяких груп людей, які потім будуть тішити нас спортивними досягненнями та заробляти гарні кошти для себе і промоутерів?
Згадайте 50-70-ті роки – тоді футбол був масовим, і пацани ганяли м’яча скрізь у дворах, не потребуючи спортивних арен. Я, наприклад, стадіон «Металург» вперше побачив лише в 10 років, коли приїхали до Запоріжжя грати регіональний фінал області Всеукраїнського кубку «Шкіряний м’яч». Та й то не пощастило потрапити на відмінний для того часу футбольний газон – вночі пішов сильний дощ, і нас на другий день разом з юними футболістами з Михайлівки відправили з’ясовувати стосунки на заводському стадіоні Абразивного комбінату.
А тепер ви бачите, щоб діти масово грали у футбол в школі під час перерв між уроками чи після занять, допізна у дворах багатоповерхівок? Схоже, дещо змінилось – вони тепер переважно розминають пальці на гаджетах, а футбол став професією для обраних, які потім намагаються потрапити до Європи, де ще краще платять. От вам і вся масовість.
Але все ж таки, професійні футболісти та їхні промоутери не звикли грати при пустих трибунах – не зрозуміло, для кого, та й кошти ж треба хоч якось «відбивати».
Так, 14-15 березня 23-й тур чемпіонату України з футболу через обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, пройшов вже без глядачів. Ось що з цього приводу говорить відомий футбольний тренер із Запоріжжя Анатолій Чанцев:
– Сумно спостерігати за тим, як елітні клуби грають на порожніх стадіонах. На наші голови впало величезне нещастя. Футбол без глядачів – захід, який важко пояснити. Я уявляю стан гравців, яким доводиться виступати на безлюдних аренах. Чув, як хтось із тренерів сказав, що є відчуття, немов команда перебуває на зборах.
А от президент «Динамо» (Київ) Ігор Суркіс взагалі вважає, що і 23-й тур не треба було проводити.
– Вважаю, що 2-й етап чемпіонату ми зобов’язані були не починати, адже ще до початку 23-го туру було відомо – граємо без глядачів. Тож його правильно зупинили. Найголовніше – здоров’я людей, не тільки у футболі, але і навколо нас. Ми ж бачимо, що відбувається в Італії. Зараз треба думати не про футбол, а про те, щоб інфекція пройшла з найменшими втратами для нас, – сказав футбольний фахівець.
Тож виконавчий комітет Української асоціації футболу прийняв рішення щодо призупинення всіх своїх змагань на території країни.
«На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 № 215, виконком УАФ прийняв рішення зобов’язати відповідних організаторів змагань у період з 18 березня 2020 року до прийняття іншого рішення з даного питання з урахуванням рішень відповідних органів державної влади та рекомендацій УЄФА – призупинити проведення всіх змагань УПЛ, Кубку України, U-21 та U-19 УПЛ, ПФЛ, вищої ліги чемпіонату України серед жіночих команд та Екстра-ліги, Кубку України з футзалу, ДЮФЛ, футзальних дитячо-юнацьких змагань та змагань серед дівочих команд у всіх вікових категоріях, усіх змагань з футболу та футзалу обласного, районного та міського рівня».
Ось так – тепер людству не до спортивних видовищ.
Читайте також: Секрети вірусу з короною: все, що потрібно знати про Covid-19