Вчора сотні запоріжців зібралися у Парку металургів, щоб вшанувати захисників України. Вже четвертий рік поспіль у ці дні відзначають День захисника України. Також 14 жовтня святкують Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День визволення Запоріжжя. На мітинг на Алеї захисників України прийшли представники обласної, міської влади, учасники АТО, родичі загиблих воїнів, школярі та мешканці міста.

Зі святом усіх привітав міський голова Володимир Буряк.

– Шановні присутні! Ми зібралися напередодні великого свята – Дня захисника України. Сьогодні наші бійці на Сході відстоюють наше мирне життя. Я низько кланяюсь тим хлопцям і дівчатам, яких сьогодні з нами немає, – сказав Володимир Буряк. – Мені приємно, що ми можемо пишатися тим, що наші хлопці та дівчата зробили все, щоб ми з вами мирно працювали, творили, будували плани на майбутнє. Зараз ми повинні зробити все, щоб нам не було соромно перед ними.MITING...0047_01.MP4_snapshot_00.13_[2018.10.11_09.28.49]

На святі був учасник АТО, кіборг, депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев. Він згадав і про історію цього свята.

– Це свято до нас прийшло із Візантії, коли Богородиця своїм священним омофором врятувала християнське військо. Воно прийшло до нас разом із Хрещенням і стало святом воїнівкозаків, усіх, хто захищає свою землю. Тому не даремно, що його прийняли саме на Хортиці, – зазначив В’ячеслав Зайцев. – Ми пам’ятаємо наших воїнів, які віддали життя за Україну.

З урочистою промовою до присутніх звернувся батько загиблого солдата Олександра Говорухи, голова ГО «Родини козацької звитяги» Микола Говоруха.

– Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати пам’ять наших загиблих хлопців, які на Сході нашої держави захищають наш спокій. Вони віддали найдорожче – своє життя. Вони є прикладом для усіх інших патріотів, – сказав Микола Говоруха. – Я дякую усім, хто долучився до захисту нашої держави.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблим бійцям в зоні АТО. У боротьбі за свободу та незалежність України віддали життя 146 жителів Запорізького краю. Присутні поклали квіти до меморіалу.