Свято 8 Березня вважається святом весни, і в Україні чоловіки традиційно вітають жінок з Міжнародним жіночим днем

Щоб зробити оригінальний подарунок, деякі йдуть на різні хитрощі, навіть вчаться малювати, вишивати, щоб здивувати своєю творчістю.

А що ж жінки? Жінки люблять 8 Березня не тільки за подарунки і квіти, їх найбільше вражає чоловіча винахідливість і турбота, які особливо проявляються в цей прекрасний весняний день.

«Запорозька Січ» запитала у запоріжців, які найоригінальніші подарунки їм доводилося отримувати або робити в честь 8 Березня

Володимир Буряк, міський голова Запоріжжя:Володимир Буряк

Чогось одразу на думку спав перший букет, який я подарував мамі. В дитинстві я їй малював квіти, але завжди хотів дарувати справжні букети, як тато. І коли трохи підріс, пішов у поле й назбирав квіти, а потім сам скомпонував букет. Дуже пишався собою, коли вручав його мамі, пам’ятаю її щасливі очі та посмішку, ніби це було вчора.

Геннадій Наумов, секретар Запорізької міської ради:6GEB5M7d1d6tGen76Wnv

– Люблю це свято. Це ще один привід нагадати нашим жінкам, що вони кохані, дорогі і цінні.

Завжди намагаюся порадувати своїх рідних жінок. Подарунки готую заздалегідь, щоб вони дійсно виявилися приємними сюрпризами. Найтепліші спогади пов’язані з дитинством, коли заздалегідь збирав гроші, щоб купити мамі та бабусі букети квітів.

Хочу привітати всіх жінок, дівчат, дівчаток Запоріжжя з прийдешнім святом весни. Будьте завжди такими ж чарівними, сильними, красивими, частіше посміхайтеся, і нехай ваші чоловіки балують вас 365 днів у році.

Тамара Єрьоміна, директор Запорізького Міського дитячого Ботанічного саду:Єрьоміна

– Для мене це значиме свято, адже в цей день народилася моя мама. Я завжди 8 березня приїжджала до неї з подарунком, який би радував. Але мама є мама – доця приїхала, і для неї це вже кращий подарунок. Що б я не привезла, вона завжди говорила: «Доцю, навіщо ти витрачаєш гроші? У мене все є, і нічого цього не треба. Головне, що ти приїхала».

А ще я пам’ятаю свої перші квіти, які подарував хлопчик у 7 класі. До цього мені їх ніхто не дарував – це була мімоза з нарцисами. І до сьогоднішнього дня залишився трепетний спогад тієї юнацької любові, коли тобі вперше в житті хлопчик дарує квіти. Напевно, тому і стала згодом директором Ботанічного саду – адже квіти завжди радують, бо це віяння любові, чистоти, краси, гарного настрою…

Користуючись нагодою, хочу всіх дівчат, жінок, мам і бабусь привітати із цим чудовим святом. Щоб відчували себе щасливими не тільки на 8 Березня, а щодня, бо ми створені для краси та любові. Всім вам здоров’я і гарного настрою.

Елліна Позднякова-Кирбят’єва, депутат Запорізької обласної ради:photo_2021-03-02_13-07-54

– До 8 березня я ставлюсь досить філософськи. Я переконана, що чоловіки без будь-якого приводу мають дарувати жінкам квіти, робити приємності та сюрпризи. Загалом робити життя своїх жінок веселим, цікавим та комфортним. Але щороку ми спостерігаємо ситуацію, коли усі, як на замовлення, купляють квіти в один і той самий день та вважають своїм обов’язком запросити дружину, дівчину, кохану або ж колегу до ресторану, організувати банкет та корпоратив до свята. Напевно, це більше вже виглядає як традиція, а не прояв почуттів.

Щодо найбільш незвичного подарунка у моєму житті, хоча подарунків було багато, найбільш незвичним був такий. Я прокинулась вранці, в мене була ще зовсім маленька старша донька, напевно, їй було рочки 3, і все вікно на кухні було розмальоване фарбами. Там були різноманітні весняні квіти: мімози, іриси, тюльпани, та напис: «З 8 Березня, кохана мама та дружина!». Усі мешканці мого та сусідніх будинків, які знаходяться на 16 мікрорайоні Хортицького району, звертали увагу на моє весняне вікно.

Вважаю, що чоловіки повинні проявляти почуття до своїх коханих жінок, доньок, дружин, мам, колег не залежно від дати на календарі, а за покликом серця. Але тим не менш нехай хтось тільки спробує не привітати зі святом)))))))).

Анна Головко, головний лікар-акушер Департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради:SHER3598

– 8 Березня – прекрасне свято! Прокидається після зими природа, а разом з нею розквітають і жінки. І подарунки в честь свята весни отримувати всім дуже приємно, незалежно від того, що це – букет квітів або прикраса. Адже найдорожче – увага і любов, які жінки отримують від своїх близьких.

Мене завжди дуже красиво вітає чоловік, дарує подарунки, робить сюрпризи. Я ціную кожну мить цього свята, тому що в цей день дійсно відбувається якесь весняне диво, ніби природа теж відзначає 8 Березня.

Але особливо моєму серцю дорогі подарунки від моїх пацієнток, які, пролікувавшись в нашій консультації або пологовому будинку, стали мамами або позбулися захворювання. Мої дорогі дівчинки вміють дивувати, наприклад, цього року мені подарували майже справжні крила – я була дуже здивована таким оригінальним сюрпризом. Також подарували незвичайну фігуру ембріона, зроблену зі страусового яйця – символ нового життя. Це так зворушливо…

Як лікар, я бажаю всім нашим жінкам здоров’я. Любіть себе, приділяйте собі увагу і будьте завжди молодими. І, звичайно, бажаю всім любові, міцної, взаємної і по-весняному яскравої. Будьте щасливі!

Сергій Ільченко, депутат Запорізької міської ради:154623844_1122163191589800_3378091155504966780_n

– У нашій родині є правило: 8 Березня починається з квітів. Я заздалегідь замовляю букети та вранці вітаю жінок нашої родини зі святом весни. Дочка хоч і маленька ще, але я з дитинства привчаю її, що вона – жінка, тому на всі свята вона отримує свій окремий букет. І завжди цьому дуже радіє.

Крім квітів завжди роблю якісь сюрпризи – це звичка з дитинства, коли ще хлопчиськом готував для мами подарунки. Для будь-якої мами і бабусі найдорожчий подарунок від дитини – той, який він зробив своїми руками. Упевнений, що мама досі зберігає мої подарунки, які тоді зворушили її до сліз.

Напередодні 8 Березня хочу ще раз підкреслити, що українські жінки – найкрасивіші! Будьте завжди щасливими, успішними і пам’ятайте: ви – найкращі!

Вікторія Ушакова, директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради:SICH6051

– Романтичних поздоровлень, оригінальних презентів, сюрпризів з гумором було багато в моєму житті, але це все дуже особисте. Мабуть, найбільш незвичайним подарунком на 8 Березня і таким, що запам’ятався назавжди, була моя участь у зйомках телепередачі. Це був рік 1992 або 1993-й, я тільки почала працювати лікарем. І саме перед святом завідувач відділення запропонував мені взяти участь у зйомках мініфільму запорізького телеканалу КІТС про жінок рідкісних професій. Адже жінка-травматолог – це дійсно велика рідкість.

Зйомки ролика тривали майже 1,5 години – в операційній, в перев’язочній, з пацієнтами… Фільм вийшов цікавий, дуже теплий, життєстверджувальний. У ньому був сюжет про жінку слідчого, жінку-кондуктора громадського транспорту (тоді ця професія була рідкістю в місті) і про жінку, яка працює на заводі. Ось так я потрапила в четвірку «рідкісних» жінок нашого міста.

Читайте також: У Запоріжжі буде ще одна сучасна локація для відпочинку