Він розташований в Олександрівському районі міста, на базі Запорізького колегіуму №98 Запорізької міської ради. На День Святого Миколая тут відбулось урочисте відкриття спортивної споруди під відкритим небом. На заході були присутні директор департаменту спорту, сім’ї та молоді Павло Бланк, директор департаменту освіти і науки Юлія Погребняк, депутати міськради, учні колегіуму та батьки.

Як відомо, роботи із забудови майданчика розпочалися ще на початку червня 2017 року і ось передноворічний подарунок дітям та всім мешканцям району, який коштував громаді міста трохи більше 9 мільйонів гривень. Але ж воно того варте! Інвестиції у власне здоров’я – що може бути краще?

Зазначимо, що будівельні роботи цієї чудової споруди здійснювала підрядна організація ТОВ «Строй лідер». Для облаштування майданчику були використанні сучасні будівельні матеріали, встановлено обладнання, яке відповідає санітарним нормам.

Відкриття фізкультурного комплексу дасть можливість проводити оздоровчу роботу серед учнів шкіл району: змагання з легкої атлетики, змагання по міні-футболу, спартакіади для учнів та їх батьків. Кожен мешканець району буде мати можливість безперешкодного, безкоштовного користування спортивним майданчиком.IMG_9839

Як зазначила Юлія Погребняк, проект, який був ініційований міським головою, підтриманий депутатським корпусом та реалізований департаментом освіти та науки ЗМР є вдалим і знаковим для міста.

Ми створюємо умови для того, щоб нове покоління мало жагу до перемог, мало відношення до життя з розумінням його цінності, – говорить вона. Для системи освіти це унікальний проект з прив’язкою до найбільших шкіл в кожному районі міста, де знаходяться і представництва ДЮСШ. Для нас було дуже важливо організувати вільний доступ мешканців районів до стадіонів, щоб вони теж мали змогу ним користуватись.

– Вже є якісь відгуки про спортивні новобудови?

– Вчителі та батьки бачать, що ми вкладаємо кошти в здоровий спосіб життя їх дітей уже сьогодні. Тож всі відгуки, коли я спілкують з батьківською громадкістю та педагогічним колективом, лише позитивні.

– Департаменти освіти інших міст вам уже заздрять?

– У нас були вже представники інших міст та керівники департаментів освіти і вони лише радуються за нас, та хочуть перейняти такий досвід. А ми, звичайно, готові з ними цим поділитись, – резюмувала вона.

Своїми враженнями від проекту поділився з кореспондентом «ЗС» і Павло Бланк:

– Для людей такі стадіони поки що в диковинку, але міська влада не збирається на цьому зупинятись. Будівництво таких майданчиків буде продовжуватись і надалі, і гадаю, скоро вони будуть, практично, в кожній школі. До того ж, вони доступні всім мешканцям району. Я особисто був свідком, як на відкритому майданчику в Дніпровському районі ввечері дуже людно. Місцеві займаються там цілими сім’ями: бігають, роблять вправи на спортивних снарядах і таке інше. Думаю, ми на вірному шляху, – підкреслив Павло Бланк.IMG_0110

На відкритті стадіону була і депутат Запорізької міської ради від Опозиційного блоку Гурська Ніна Миколаївна.

За цей проект проголосував весь наш Опозиційний блок, – говорить вона. Бажано б ще більше таких спортивних майданчиків, але на жаль, бюджет міста у нас не такий великий. Проте ми віримо, що скоро в кожній школі Запоріжжя буде такий стадіон, адже здорове харчування та спорт – це перш за все, що потрібно молодому організму, який ще розвивається. Якщо в місті будуть безкоштовні спортивні секції та кружки, то у нас будуть і щасливі діти! А щасливе дитинство – це щасливе майбутнє країни! Ми вже знаємо, що планується будівництво чотирьох стадіонів і в наступному році, і залюбки підтримаємо це рішення, – запевнила вона.

А от Заслужений тренер України з гандболу Владислав Циганок переконаний, що те що відбувається – це просто неймовірно!

– Це історична подія в житті міста і України, – говорить він. З’являються сучасні спортивні комплекси міжнародного рівня з усим необхідним. Це просто неймовірно для нашого міста. Сім таких комплексів! В Запоріжжі, за всю історію міста, майданчиків такого рівня було максимум два – один біля плавальнього басейну «Спартак», а другий 70 років тому в СК ЗАБ, де знаходилась перша гандбольна команда міста, – запевняє він.

– Все це призведе до здорового образу життя наших дітей, бо IT-технології загнали запорізькі школи, що далі вже нікуди. Діти постійно сидять за комп’ютерами. Вийти на стадіони – так їх же не було! Діти – це багатство нації. А їх зараз в кожному класі більше ніж 50% звільнені від занять спортом. Вважаю, велика заслуга керівників міста, що в такі важкі для країни часи вирішили будувати спортивні майданчики, – підкреслив фахівець.