Депутати комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів заслухали інформацію про результати фінансово-господарської діяльності КП “Запоріжелектротранс” та обговорили плани розвитку підприємства. Комісія працювала у складі: Віктор Великий (голова), Євген Карташов, Тетяна Батракова, Валерій Еделєв, Юрій Каптюх, Павло Михайлик, Тамара Огородова, Анатолій Стріганов, Володимир Максимов.
“Наше нагальне завдання – знайти варіанти зниження видатків “Запоріжелектротрансу” та зменшення дотацій з міського бюджету”, – відзначив голова бюджетної комісії Віктор Великий.
Генеральний директор “Запоріжелектротрансу” Юрій Папач повідомив, що підприємство, як і раніше, не може обходитися без додаткових субвенцій з міського бюджету, які в першому кварталі поточного року склали шість мільйонів гривень. За його словами, є потреба у відновленні рухомого складу, необхідне впровадження енергозберігаючих технологій.
На підприємстві вже провели обстеження пасажиропотоку. З урахуванням отриманої інформації планують внести корективи до графіків руху трамваїв і тролейбусів та маршрути електротранспорту. Укладено договір на проведення енергоаудита. Самотужки виконується модернізація трамваїв і тролейбусів, що обходиться набагато дешевше, ніж купувати нові. Депутат міської ради Євген Карташов відзначив, що Запоріжжю необхідна грамотна програма розвитку електротранспорту. Для її реалізації потрібно залучити також кошти з Державного бюджету. Але, в свою чергу, “Запоріжелектротранс” повинен збільшувати прибуток, наприклад, за рахунок виконання різноманітних ремонтних робіт, для чого є необхідна технічна база.
Підбиваючи підсумки обговорення, голова бюджетної комісії Віктор Великий констатував, що фінансово-господарський стан КП “Запоріжелектротранс” залишається незадовільним. “Пропоную зобов’язати керівництво розробити програму технічних і економічних заходів щодо поліпшення ситуації на підприємстві і представити її на обговорення депутатів”, – сказав Віктор Великий.
Голова бюджетної комісії підкреслив, що цей документ повинен містити пропозиції з відновлення рухомого складу, енергозбереження, організаційні заходи, спрямовані на скорочення витрат і збільшення доходної частини. Члени бюджетної комісії підтримали пропозицію Віктора Великого.

За матеріалами сайту www.meria.zp.ua