Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення засідала в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Ірина Денщикова, Олександр Валіков, Зінаїда Гальчинська, Віктор Короленко.
На розгляд депутатів було винесено декілька проектів рішень. Зокрема, комісія схвалила три проекти департаменту житлового господарства та розподілу житлової площі Запорізької міської ради про зміну статусів гуртожитків. Як доповіли депутатам, після розгляду звернення будинкових комітетів на наступній сесії буде вирішено, чи зможуть оформити право власності на житловий будинок мешканці гуртожитків на вул.Українській/вул.Героїв Сталінграда, 39/6 (літ. А-12), на вул. Сеченова/Республіканська, 46/51, на вул. Ентузіастів / вул. Задніпровській, 21/32.
Депутати також планували свою роботу на майбутнє. Було вирішено одне із засідань зробити виїзним у 2-й міській лікарні.
– Ми хочемо подивитися, в яких умовах лікуються ветерани та який ремонт було зроблено на виділені із міського бюджету кошти, – зауважила голова комісії Валентина Лихачова.
Депутат Ірина Денщикова розповіла колегам, що всі лікувальні установи міста підтримали акцію “Чисте місто”: “У всіх лікарнях було проведено суботники. Прибирати навколишню територію продовжимо і надалі. Але вже зараз стало зрозумілим, наскільки зіпсовані під’їзні шляхи до лікарень. Будемо писати заявки в “ЕЛУАШ” на ремонт дорожнього покриття у дворах лікарень”.
Ірина Денщикова, яка працює головним лікарем пологового будинку № 1, запропонувала комісії підняти тему необхідності проходження вагітними жінками нашого міста обов’язкового біохімічного скрінінгу. На думку депутата, масовий УЗД-скрінінг вагітних, що проводиться в нашому місті з 2003 року, дає можливість виявити патології розвитку дитини в утробі матері лише на 60 %. Якщо ж підключити до нього ще й біохімічні дослідження, то ефективність пренатальної діагностики складатиме 88–92 %. “Думаю, всі розуміють, що в нашому екологічно небезпечному місті ризик народити дитину із вродженими хворобами дуже великий. Це підтверджує статистика – із року в рік на УЗД-скрінінгу виявляється все більше дітей із синдромом Дауна та пороками серця”, – наголосила Ірина Денщикова.
Комісія підтримала ініціативу депутата та вирішила на одне із наступних засідань запросити начальника управління з питань охорони здоров’я, щоб поговорити на цю тему більш предметно.