Міський голова Олександр Сін провів виїзну нараду, присвячену підготовці пляжів Запоріжжя до літнього сезону. Учасники поїздки ознайомилися із ситуацією на Центральному та Правобережному пляжах міста.
На даний момент у Запоріжжі два міських пляжі: в Орджонікідзевському районі – Центральний пляж, у Ленінському – Правобережний. Їхня загальна площа становить 20,42 гектара (Центральний – 18,4 га, Правобережний – 2,02 га). Утримання міських пляжів здійснює комунальне підприємство “Титан” (правої сторони пляжу на бульварі Шевченка та повністю пляжу на Правому березі), а також приватні підприємства, що уклали відповідні договори на утримання лівої частини Центрального пляжу.
Спершу учасники наради побували на Центральному пляжі. Міський голова відзначив, що на даний момент він перебуває у незадовільному стані, і треба щось робити. “Це не є правильним, коли розташоване на Дніпрі місто не має по-справжньому упорядкованих пляжів”, – сказав Олександр Сін.
Олександр Сін поставив завдання КП “Титан”: підтримка чистоти, ремонт водопроводу, робота туалету, встановлення павільйонів, що дозволяють укритися від сонця. Міський голова підкреслив, якщо підприємці, що працюють на частині Центрального пляжу, готові і далі виконувати взяті на себе зобов’язання, то міська влада не має наміру заважати їхній діяльності.
Міський голова доручив управлінню комунального господарства та дорожнього будівництва міської ради та КП “Титан” розробити програму розвитку пляжу на бульварі Шевченка. На думку мера, важливим завданням є забезпечення дозвілля відпочиваючих. На пляжі повинні працювати спортивні площадки, водні атракціони. Олександр Сін вважає, що подібні послуги можуть надавати комунальники. Це стосується, наприклад, прокату необхідного спортивного інвентарю. “Моя позиція полягає в тому, що доступ на пляж для городян повинен бути в обов’язковому порядку безкоштовним, а додаткові послуги – платними. При цьому надавати їх повинні комунальні служби. А отриманий прибуток можна направляти на благоустрій пляжу”, – заявив Олександр Сін.
Потім міський голова Олександр Сін побував на Правобережному пляжі. Міський голова відзначив, що тут необхідно проводити значні роботи із благоустрою. На жаль, зараз ця територія не зовсім відповідає статусу міського пляжу. Однак, на думку Олександра Сіна, роботи тут потрібно виконувати в комплексі – разом із упорядкуванням парку Енергетиків. “Парк Енергетиків і Правобережний пляж повинні скласти єдину зону відпочинку для городян”, – сказав мер міста.
Олександр Сін дав завдання підготувати програму розвитку нової зони відпочинку. Основні ж роботи із втілення плану повинні початися вже в наступному році. А поки його ще немає, Правобережний пляж все одно треба готувати до літнього сезону.
Міський голова доручив комунальникам до відкриття пляжного сезону вирішити питання із забезпечення пляжу додатковими урнами, регулярним прибиранням території від сміття та установкою необхідної кількості кабінок для перевдягання.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua, фото Володимира ШЕРЕМЕТА