На Запоріжжі добіг до кінця обласний благодійний телемарафон, приурочений до Дня Збройних Сил України (ЗСУ), що відзначається 6 грудня. Цей телемарафон, у підтримку ЗСУ, проводиться в нас вже третій рік поспіль. Це внесок людей у перемогу над терористами та знак поваги і вдячності бійцям, завдяки яким війна не прийшла на Запорізьку землю. Активна участь громадян у телемарафоні – це демонстрація нашої консолідації навколо захисту Батьківщини.

На урочистому святі, що відбувалося в концертному залі імені Глінки, був аншлаг. Прийшло багато військових, ветеранів, волонтерів та просто людей, які підтримують та переживають за них. Фойє театру зустріло гостей виступом духового оркестру 23-ї окремої бригади, який награвав веселі українські пісні. На столах було виставлено кілька сотень дитячих ляльок, зроблених малечею з області, та малюнки, які через волонтерів 55-ї бригади попадуть бійцям на фронт.

Зі святом військовослужбовців учасників АТО прийшли привітати представники обласної та міської влади. До присутніх звернулися голова Запоріжжя Володимир Буряк.

– Головне, що нам є що святкувати. Українська армія є, як би не хотілося іншого нашим ворогам. Збройні Сили України – гарант суверенітету, цілісності, незалежності нашої держави. Хочу сказати спасибі тим, хто знаходиться зараз в цьому залі, або захищає сьогодні Україну на сході, – сказав Володимир Буряк.

Теплі слова військовим сказав і голова Запорізької обладміністрації Констянтин Бриль.

– Вважаю, що в кожній країні еліту нації складають військові. Бо вони без роздумів завжди готові віддати життя, за те, щоб в країні був мир та спокій. Важко уявити собі, що було б, якби вони зараз не сиділи в окопах, боронячи нашу землю. Я вірю, що в цій війні ми переможемо. Всі бачили, як колишня, злочинна влада знищувала наші Збройні Сили. Та можна знищити матеріально-технічне забезпечення, але не ту іскру, що в серці кожного українця. Коли сталася біда, хлопці-добровольці та волонтери стали проти супротивника однією стіною. І ворог цього ніяк не міг передбачити. Тож низькій уклін не тільки нашим військовим, а й волонтерам, які віддають все тепло серця, що у них є, – сказав Констянтин Бриль.

Голова Запорізької облради Григорій Самардак теж висловив слова подяки бійцям та волонтерам від усіх мешканців Запорізького краю, за те, що зараз у нас панує мир. Український воїн непереможний, бо він стоїть за правду, рідну землю, матерів та дітей, – вважає він.

Міський голова Володимир Буряк передав організаторам благодійного марафону сертифікат на 100 тисяч гривень.

 Хочу, щоб всі розуміли. Це гроші не від міського голови чи депутатів міської ради, а від міської громади Запоріжжя для надання допомоги учасникам АТО, членам сімей загиблих, – зазначив Володимир Буряк.

А потім він нагородив за мужність та героїзм, виявлені у захисті державного суверинітету і територіальної цілосності держави відзнакою виконкому ЗМР медаллю за особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя заступника командира 1-ої роти, батальону охорони в/ч А1978, старшого лейтенанта Юрія Ковригу. Також почесною грамотою ЗМР був нагороджений заступник військового комісара територіальної оборони Запорізького об’єднаного військового комісаріату підполковник Віктор Горчаков.

За зразкове виконання службових обов’язків, нагороджено старшу операційну медичну сестру хірургічного відділення в/ч А3309, старшого сержанта Вікторію Пасльон.

За особистий внесок у розвиток волонтерського руху нагороджений психолог громадської організації центру соціально-психологічної підтримки «Ресурс» Євген Рябой.

Я хочу висловити слова пошани і вдячності вам і тим бійцям, що зараз на сході боронять нашу країну, – сказав їм Володимир Буряк. За те, що ми з вами мирно живемо і працюємо на рідній землі, в нашому Запоріжжі. Армія – це невід’ємна частина нашого народу, і ті хлопці, що зараз в залі та воюють на фронті, відчувають наше тепло до них. Хочу, щоб ми ніколи не забували імена тих, кого сьогодні з нами вже немає. Хочу, щоб ви і надалі залишались захисниками своєї родини і були професіоналами своєї справи. А ще хотілося б побажати, щоб воїни здоровими повернулися додому. Впевнений, весь український народ пишається тим, що у нас є така боєздатна армія. Дай Бог нам скорішої перемоги, миру, добра та благополуччя. Хай живе Україна! Слава Україні!

Справка

Обласний благодійний телемарафон, приурочений до Дня Збройних Сил України проводиться уже третій рік поспіль. За день до свята на рахунок благодійного телемарафону надійшло 460 тисяч гривень. До благодійної акції широко долучилися представники аграрного бізнесу. А в концертному залі імені Глінки Констянтин Бриль та Григорій Самардак, як і Володимир Буряк передали сертіфікати по 100 тисяч гривень кожен. Кошти, зібрані під час марафону будуть використані для надання матеріальної допомоги ветеранам АТО, які опинилися у складних життєвих обставинах, родинам загиблих Героїв та пораненим бійцям.