Представники місцевого самоврядування – це базовий рівень влади, фундамент, на якому будується вся влада в країні. Від того, наскільки міцний цей фундамент, залежить доля нашого міста, нашого регіону, всієї України. Про заявив керуючий справами виконавчого комітету міськради Роман Омельянович під час урочистого заходу, присвяченого Дню працівників місцевого самоврядування, що відбувся у вівторок у концертному залі обласної філармонії.
На святі були присутні представники обласної та міської влади, голови обласних, районних, сільських, селищних рад, депутати, голови об’єднаних територіальних громад, працівники органів місцевого самоврядування.
Роман Омельянович підкреслив, що сьогоднішнє свято – це свято тих людей, яким громада довірила право вирішувати найважливіші питання.
– Ваша праця – це фундамент всієї держави, тому, що влада починається з громадянина. Якщо сильне місцеве самоврядування – сильна і громада. І від цього залежить розвиток міста, регіону та всієї України, – звернувся він до присутніх. – Хочу подякувати вам за професіоналізм, працю і самовідданість. Бажаю сил і здоров’я ветеранам місцевого самоврядування, які стояли на зорі Незалежності України, розвиваючи місцеве самоврядування.
Керуючий справами виконкому зазначив, що завдяки тому, що сьогодні на державному рівні проводяться серйозні реформи, змінюється і місцеве самоврядування. Завдяки децентралізації громади отримали ряд можливостей, фінансових механізмів для вирішення тих завдань, які стояли вже досить давно. І чого так чекають жителі міст і сіл.
– Сьогодні ми відкриваємо нові дитячі садочки, починаємо будівництво нового терміналу аеропорту, будуємо дороги і створюємо інші об’єкти інфраструктури, – сказав Роман Омельянович. – Дуже важливо, що нас підтримує центральна влада. І ми впевнені, що на державному рівні до місцевого самоврядування будуть прислухатися і робити правильні кроки.
Виступаючий підкреслив, що зараз є певна настороженість щодо майбутнього процесу децентралізації – оскільки на місцеві бюджети будуть лягати досить серйозні фінансові навантаження. А від цього залежатимуть і бюджети розвитку.
– Але я впевнений, що разом з вами ми знайдемо можливість об’єднатися навколо ідеї місцевого самоврядування і зміцнювати його в подальшому, – зазначив Роман Омельянович.
Також керуючий справами виконкому міськради нагородив медалями та Почесними грамотами працівників, які досягли значних успіхів у своїй діяльності. Після урочистих привітань творчі колективи Запоріжжя для гостей заходу дали святковий концерт.

Головний спеціаліст відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Запорізької міської ради Валентина Позднякова:
– Мене переповнює радість і чудовий настрій. Отримала цінний подарунок – годинник. Приємно, що моя праця оцінена. На службі вже 15 років. І якби була можливість відмотати все назад – все одно пішла б тим самим шляхом. Мені подобається те, чим займаюся. Ось журналістам приємно, коли хороша публікація виходить, металургам – коли виливається якісна сталь. А я люблю працювати з документами – отримувати продукт, який влаштовує і мене саму, і інших. Отримую величезне задоволення від роботи з людьми, постійного спілкування. Смію припустити, що їм це теж подобатися. Всім своїм колегам сьогодні бажаю здоров’я, благополуччя, натхнення і хороших результатів. Щоб завжди була іскорка!

Начальник відділу організаційної та кадрової роботи Запорізької міської ради по Олександрівському району Вікторія Шестопалова:
– Стан дуже хвилюючий і натхненний. Хотілося б подякувати всьому своєму колектив, в якому відпрацювала вже понад 20 років. Подякувати міській раді та меру за те, що сьогоднішньою медаллю оцінили мою скромну працю на благо запорізької громади.
Звичайно, наші зарплати великими не назвеш. Але на роботу йдеш, в першу чергу, через прагнення приносити користь людям. І вся моя робота пов’язана з ними. Головне завдання – допомагати городянам вирішувати їх питання. І я радію разом з ними їхнім успіхам. Напевно, це і є наша найголовніша нагорода. Значить, живемо не даремно!