Як помітили запоріжці, в останні роки в місті все більше відновлюється та з’являється спортивних споруд. Навіть в такому промисловому районі, як Заводський в листопаді на базі 33-ї школи спершу відкрився багатофункціональний стадіон, а минулого тижня на вулиці Історичній, зал з кроссфіту. Питаєте що це таке? Кроссфіт – брендована система фізичної підготовки, створена Грегом Глассманом в 2000 році. Тренування включають в себе елементи інтервальних тренувань високої інтенсивності, важкої атлетики, плиометрики, пауерліфтингу, гімнастики, гирьового спорту, вправ стронгменів, бігу та інших. Дуже розповсюджений в Сполучених Штатах Америки та Мексиці, культивується в Європі. Не так давно з’явився і в Україні та Запоріжжі.

Тож, щойно відкритий зал на Павло-Кічкасі базується в приміщенні комунального закладу «Заводський районний фізкультурно-спортивний комплекс». Під новинку знайшли і ліцензованого тренера з кроссфіту – Оксана Весетін Санта-Марія, кандидат в майстри спорту України з легкої атлетики (спеціалізація – полумарафон).

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Це спорт для витривалих, говорить вона. – А не для курців і тих, хто п’є. У Запоріжжі існувало вже п’ять комплексів і ось тепер відкрили шостий. Займатися тут зможуть до 70 осіб. Тож запрошую всіх бажаючих, – додала вона.

Та схоже, займатися у такого симпатичного тренера бажаючих вдоста, оскільки тут в перший же день новий вид спорту випробовували на собі вихованці Заводського ФСК з футбольної команди «Металург-Титан». Приміром, 15-річний учень 47 гімназії Кирило Найдьонов, вже три роки займається футболом, а сюди прийшов з товаришами, так як вважає, що в кроссфіті досить незвичні вправи, які за короткий термін дають видимий результат фізичного розвитку.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

На відкриття залу кроссфіту прибув і заступник міського голови Анатолій Пустоваров:

– За цей рік нам вдалося значно розширити спортивну інфраструктуру в Запоріжжі: з’являються відкриті та закриті майданчики, відбуваються ремонти спортивних залів в загальноосвітніх та дитячо-юнацьких спортивних школах. Поліпшується інфраструктура і в Заводському районі. Так, завдяки гранду від наших промисловців в комунальному закладі відкрито новий спортзал, якому можуть позаздрити навіть приватні, спортивні клуби. Упевнений, що зал відповідає всім потребам спортсменів. Це подарунок для жителів Заводського району, який, на жаль, трохи обділений спортивною інфраструктурою. Тому відкриття таких залів, це значний крок вперед в оздоровлені нації, – резюмував він.

А от директор з персоналу та соціальних питань «Запоріжкоксу» Максим Педь розповів, яким чином стала можливою поява цього залу:

Хлопці, які взяли участь в проекті «Ми – це місто» подали ідею і виграли гранд в 50 тисяч гривень на облаштування цього залу та закупівлю нових, сучасних тренажерів. А трудовий колектив «Запоріжкоксу» з великим задоволенням допоміг і профінансував цю прекрасну ініціативу. Адже чим більше в нашому місті буде таких залів, тим здоровішою буде наша молодь, – підкреслив він.

На приховував радості і директор комунального закладу «Заводський районний фізкультурно-спортивний комплекс» Андрій Котюн. Він розповів, що звдяки отриманому гранду зал був повністю реконструйований і замінено все обладнання. А саме: закуплені штанги, лавки, ремені, канати, бокси, скакалки, гантелі та метболи. На виготовлення підвісних турників було індивідуальне замовлення.

– Для кроссфіту не потрібна наявність великої маси тренажерів, – говорить він. Це програма кільцевих тренувань, яка працює на всі групи м’язів досить простими інструментами. Але вони повинні бути якісними і дозволяти виконувати наукову програму.

Це соціальний проект і тут здебільшого будуть займатися вихованці нашої школи футболу (в школі близько 500 осіб віком від 6 до 16 років – авт.). Втім, всі бажаючі теж можуть приходити і займатися тут на безоплатній основі. Зал не великий, але і групи будуть не більше 5-6 чоловік. Думаю, ми не цьому не зупинимося і разом з соціально-активними громадянами будемо реалізовувати подібні проекти, – переконаний він.