В Запоріжжі, за ініціативи міського голови Володимира Буряка, в цьому році як гриби в різних районах міста з’являються багатофункціональні стадіони. Робота проводиться системно, а відкриття спортивних споруд відбувається останнім часом ледве не кожного тижня. Так, наприкінці листопада в Заводському районі міста, на базі 33-ої школи, відкрився черговий четвертий стадіон, і ось тепер уже п’ятий.

На цих вихідних спортивне свято прийшло в 2-й Шевченківський мікрорайон. Нова спортивна споруда розташувалась фактично в центрі Шевченківського району між 101-ю школою та 93-ю гімназією. Неподалік школи №35, 95, 63, дошкільні установи №270, 226, 217, центр дитячої та юнацької творчості. Тут і раніше, на старому спортивному майданчику 93-ої школи, зранку постійно збирались навіть літні люди, що віддають перевагу здоровому способу життя. З літа тут почалося будівництво сучасного спортивного комплексу ще з більшою кількістю тренажерів та різних майданчиків. І от тепер спортивну споруду відкрито. Тут зможутьбезкоштовно займатися всі бажаючі жителі району – дорослі, діти, молодь.

Відкриття стадіону, в якому взяли участь представники міської влади, депутати міської ради, учні шкіл, вихованці спортивних секцій та жителі району пройшло урочисто. Учні школи підготували для гостей яскраву спортивно-розважальну програму, а потім в небо злетіли різнокольорові кульки та фейерверк. Для шевченківців це дійсно свято, адже тепер на території фізкультурного комплексу зможуть проводитися серед учнів шкіл району, батьків і громадськості змагання з легкої атлетики, футболу, гандболу, баскетболу, волейболу та спартакіади.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

До присутніх звернувся заступник міського голови Анатолій Пустоваров:

– Громада, міська влада зробили свій вибір – це діти, їх здоров’я і спорт, який об’єднує всі ці фактори. Сьогодні ми відкриваємо багатофункціональний стадіон, в якому поєднали все: починаючи від благоустрою і території для відпочинку бабусь і дідусів з дітьми, доріжок для легкоатлетичних пробіжок, закінчуючи Street Workout турніками. На полі облаштовано професійне синтетичне покриття, яке прослужить багато років для футболу. Звичайно ж є майданчики для гандболу, волейболу, баскетболу… Тут зібрано близько семи видів спорту яким надана сучасна інфраструктура. Упевнений, це дасть поштовх розвитку професійного спорту. Через 5-10 років діти, які робили тут перші кроки, будуть показувати результати високого рівня. Ми вкладаємо досить вагомі інвестиції в наше майбутнє, в наших дітей. Мешканці п’яти районів міста вже отримали в своє розпорядження стадіони вартістю близько 10 мільйонів гривень кожен. Останні два, в 98-му колегіумі Олександрівського та 92-й школі Хортицького району, відкриються найближчим часом – запевнив Анатолій Пустоваров.

Директор 93-ої гімназії Тетяна Іванівна Іванова теж не приховувала задоволення.

– Це свято не тільки для нас, а і всього мікрорайну. В спортивну споруду вкладено великий труд. Це чудовий подарунок для дітей і їх майбутнього. Адже в останні п’ять років, окрім шкільних секцій (практично з усіх видів спорту), на базі школи за договором з Департаментом освіти працюють ще секції волейболу, футболу, українського рукопашу та легкої атлетики, – розповіла вона.

Як ми вже зазначали раніше, до цього тут був звичайний майданчик без огорожі, який функціонував ще з 1971 року і не відповідав ні санітарним нормам, ні нормам безпеки. Звичайно він потребував оновлення та модернізації. Тепер школярі будуть відчувати себе в повній безпеці. І не лише школярі. Ті хто займався тут вранці гімнастикою раніше, можуть повернутися на оновлений спортивний майданчик. З 6.00 до 7.45 – це ваш час. Тетяна Іванівна запевнила, що прийме всіх бажаючих, – потрібно лише в неї зареєструватись. Тож не гайте часу. Адже залучення городян різного віку до здорового способу життя, заняттям спортом – саме таке завдання ставила міська влада, прийнявши рішення створити в кожному районі обласного центру багатофункціональні стадіони.

Одразу після урочистого відкриття на спортивних майданчиках стадіону почалися тренування. Діти з цікавістю почали вивчати нові тренажери і спортивні конструкції.

Футболісти МФК «Металург» Андрій Гавриленко, Богдан Каторкін, Денис Курдас та Володимир Близнюк теж побували на відкритті шкільного стадіону. Особливі почуття переповнювали Андрія Гавриленка, який навчався в цій гімназії.

– В дитинстві я навіть не мріяв про такий стадіон. Пам’ятаю, як раніше ми постійно тут збиралися і по щебню ганяли м’яч не шкодуючи себе. А тепер тут справжня спортивна база для школярів і жителів району, – поділився своїми враженнями Андрій Гавриленко.

Гравці «Металурга» разом з вихованцями дитячо-юнацької школи перевірили на міцність футбольний майданчик, а потім футболістів не було відбою від школярів, які бажали з ними сфотографуватися.