Серед депутатів Запорізької міськради є воїни, які відслужили в АТО. Для кожного з них минулорічні Великодні свята запамятаються назавжди, але зустрічали вони їх по-різному.  

128121611_12087659_10153609675935891_3929445756953589329_o620x769В’ячеславу Зайцеву, депутату фракції «Солідарність», пощастило відсвяткувати Великдень удома, в затишному сімейному колі, адже він демобілізувався ще в березні. Родинні свята як ніщо інше допомагає прийти в себе після воєнних страхіть. Однак інші депутати-воїни зустрічали свято інакше.

Депутат фракції «ВО «Батьківщина» Володимир Москаленко куштував крашанки серед побратимів на передовій.

glu_0324_2«Великдень святкували доволі просто. Із зрозумілих обставин у нас не було служби Божої. Тим паче що напередодні та під час українських свят, байдуже яких – світських чи релігійних, ворог намагався і намагається загострити обстановку. Більш інтенсивними обстрілами, більш наполегливими діями диверсійних груп. Тому на свята пильність потроюється. А щодо традиційного великоднього столу, то у нас було все те ж, що і в мирному житті: паски, шинка, ковбаси, крашанки. Оскільки наш батальйон був сформований на Волині, то звідти ми отримали чимало харчів якраз напередодні Великодня. Волиняни так прагнули порадувати нас у свято, що прислали стільки пасок, що на одного бійця припадало не менше десятка. Зрозуміло, що і наші родини подбали про нас. Волонтери із Запоріжжя, які опікувались нашим взводом, навезли всього», – поділився спогадами Володимир Москаленко.

DSC_2188Депутату «Солідарності» Андрію Согоріну та його товаришам взагалі довелося забути про християнське свято.

«У святкові дні ми були за Харковом на полігоні. Волонтери не змогли передати нам туди гостинців, магазинів також поруч не було. Тож Великдень в тому році ми не змогли відсвяткувати, та й не до того трохи було, готувалися йти в АТО. Однак єврейський Великдень, завдяки нашим євреям ми таки відсвяткували ще на КМБ. Вони дійсно тоді вдягали шапочки та пригощали всіх мацою. Так що минулого року я православний Великдень не святкував, однак побував на єврейському», – розповів він.

IMG_1702Олег Коломоєць, депутат фракції «УКРОП», під час свят лежав у госпіталі з пораненням, але підтримка школярів не дала йому пасти духом. «Ми завжди дуже вдячні дітям зі шкіл і вчителям, бо вони нас дуже підтримують. Вони надсилають нам багато листів, які безпосередньо написані дітками. Ці листи дуже щирі, відчуваються всі дитячі емоції, а дитячі емоції – це найцінніше, що є. Ми відчуваємо їхню підтримку і розвішуємо дитячі малюнки і в кімнатах, і в бліндажах, всюди, де ми є.

На минулорічний Великдень я знаходився в госпіталі з пораненням. У мене були тріснуті два ребра та роздроблена кістка, і я не міг заснути від сильного болю. Тоді я вийшов з палати та пішов подивитися на ці дитячі малюнки-листівки воїнам. Це додало мені сил та духу. Всі Пасхальні кошики з щирими побажаннями  – для нас велика радість. Ми отримуємо їх на фронті, на передовій і в госпіталі. І власне минулого року було чимало пасхальних гостинців, пасок, крашанок. Ми абсолютно відчули атмосферу свята», – згадує Олег Коломоєць.

Zaporizнia.Novost.-Dopomoga-4Депутат «Солідарності» Олександр Кобзарюк, хоча й не служив в АТО, але без волонтерської допомоги, яку він відвозив на передову, багатьом українським захисникам було б важче. Як розповів «ЗС» депутат-волонтер, зараз завдяки волонтерській допомозі та підтримці влади бійці забезпечені всім необхідним, і коли він останнього разу привозив для них передачі, в першу чергу вони питали про цукерки.

«Зараз їм необхідна наша моральна підтримка, листи, гостинці. Цього року ми також відвеземо їм великодніх смаколиків перед святами», – сказав Олександр Кобзарюк.

Автор: Марина Ботнарева