26 травня у нашому місті пройшов сьомий традиційний Велодень, в якому взяло участь близько 2000 запоріжців. Третій рік поспіль велопробіг проходить за підтримки міської влади.

За словами організаторів, з кожним роком кількість учасників велопараду збільшується. Якщо в перший раз їх було близько трьохсот, то в 2012 році – 2–2,5 тисячі. Мета свята – пропаганда здорового способу життя, занять велоспортом, у тому числі серед дітей. Учасники виступають за безпеку і взаємоповагу на дорогах.

Правда, цього разу не обійшлося без неприємностей – в потік велосипедистів іноді вклинювалися автомобілі. Та й пішоходи неохоче очікували, коли проїде колонна, що стало причиною перепалок між ними та учасниками руху.


Весь маршрут становив п’ять з половиною кілометрів – від площі Леніна по проїзній частині проспекту, вулиці Лермонтова, Набережній магістралі до каскаду фонтанів “Райдуга”. Серед учасників були люди різного віку і стилів катання, ролери. Городяни фотографували велоколону, серед учасників були цікаво одягнені, в масках і костюмах.
Запоріжці не тільки проїхали за маршрутом, а й взяли участь у конкурсах, побачили різні моделі велосипедів. На каскаді фонтанів “Райдуга” відбулася спортивно-розважальна програма, яка включала в себе дитячу велогонку (у чотирьох вікових категоріях від 6 до 14 років) і сімейну естафету. Цікавими виявилися змагання на швидкість, конкурси для любителів екстремального водіння.