У середу відбулося засідання постійної комісії з питань екології Запорізької міськради. У засіданні взяли участь депутати Людмила Завгородня (голова комісії), Володимир Болотов, Світлана Лівча, Людмила Огороднік, Ольга Лочоха, Лариса Ткачова, Олег Серовський.
Основне питання засідання стосувалося функціонування інспекції з благоустрою Запорізької міської ради.
– Наша задача сьогодні – контролювати питання благоустрою та дії зі зміни ландшафту міста, архітектурних форм та інші роботи, які проводяться в місті. Ми можемо штрафувати порушників благоустрою, скажімо, приватних осіб або підприємства, які незаконно проводять будь-які роботи на території міста, залишають сміття в невстановлених місцях і т. і., – розповів начальник інспекції з благоустрою Запорізької міської ради Вадим Лобко. – З початку року наші інспектори вже провели 214 перевірок та склали на порушників 141 адміністративний протокол, – зазначив начальник інспекції з благоустрою.
У той же час, за словами Вадима Лобка, є декілька проблем, вирішення яких надасть можливість збільшити ефективність у роботі інспекції. Основні з них – замала кількість спеціалістів (тільки семеро інспекторів мають право складати адмінпротоколи про порушення), а також недостатня матеріально-технічна база (інспекція має два автомобілі, один з яких не працює).
Людмила Завгородня:
– Зважаючи на те, що інспекція з благоустрою потрібна Запоріжжю, ми повинні розглянути всі можливості допомоги цій структурі. Причому знайти вихід з цієї ситуації потрібно якомога швидше, адже порушників екологічного та санітарного законодавства у нашому місті не стає менше.
Насамкінець засідання депутатська комісія розглянула питання про можливість закупівлі тротуарно-миючих автомобілів “Джонсон” для збільшення ефективності прибирання пилу з вулиць міста.