Як відомо, з метою розвитку інклюзивної освіти та в межах пілотного проекту благодійного фонду Марини Порошенко Міністерством освіти і науки України започатковано проведення науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області».

Місто Запоріжжя визначено експериментальним майданчиком для впровадження інклюзивної освіти і вона у нас активно розвивається. Для впровадження структурно-організаційної моделі інклюзивного освітнього простору в навчальних закладах міста відкриваються сучасні шкільні медіатеки. Приміром, в Дніпровському районі міста на базі ЗОШ №66 та №89 вже відкрито дві медіатеки і ось настав довгоочікуваний час для вихованців 73-ої школи.
Замість старих, шкільних бібліотек інноваційні поєднують в собі медіа та ігрові зони, інтернет-доступ до колекцій сучасної літератури та навчальних посібників, можливість роздруківки та сканування необхідної інформації, спілкування з друзями через соцмережі і таке інше. Тут просто можна посидіти та погортати нові книжки, а дітям молодших класів погратися в цікаві, конструктивні ігри.
Директор ЗОШ №73 Запорізької міської ради Лариса Петрівна Ткачова не приховувала радості:
– Ми довго чекали цього свята, бо наші діти завжди мріяли бути поруч з розвитком науково-технічного прогресу. Медіатека – це життєво необхідний простір для розвитку кожної дитини. Вони зможуть тут отримати знання, вміння, розвинути лідерські якості. Поруч із звичайними учнями в нас навчаються і діти з особливими освітніми потребами, а медіапростір їм необхідний для інтеграції в життя. Інклюзивна освіта в нас впроваджується вже другий рік поспіль. В школі є шість інклюзивних класів, де навчається 133 учні, з них – 13 з особливими потребами. Пять класів (59 учнів), в яких навчаються діти з затримкою психічного розвитку. Ми закупили більше сотні нових книжок з українськими казками, історією України, різноманітні довідники, щоб учням було цікаво. Також, придбали багато настільних ігор та ігри LEGO, які допомогають в розвитку дитини, – розповіла директор.
Лариса Ткачова переконана, що наявність медіатеки надасть нові можливості для освіти особливих дітей, а також допоможе педагогам організувати на сучасному рівні навчально-виховний процес. Під сучасний комплекс вони віддали приміщення колишньої бібліотеки, на переобладнання якої з міського бюджету було виділено близько 356 тисяч гривень.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Учениця 7-А класу Марія Кончинська говорить, що раніше в шкільній бібліотеці були лише старі книжки, а тепер тут з’явилось багато нових книжок та різних цікавинок.
– Я дізналась багато нового, – говорить Марійка. – Кожну перерву між уроками тепер неймовірно тягне лише сюди.
Привітати учнів та педагогічний колектив приїхав і заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– Зараз в Запоріжжі активно впроваджується система інклюзивної освіти. Для всебічного розвитку і соціалізації дітей з особливими потребами на базі запорізьких шкіл, не без успіху, відкриваються медіатеки. Це майданчик для сучасної освіти, нової української школи, де діти із задоволенням проводять вільний час, спілкуються, вчаться, консультуються з педагогами, психологами та просто граються. Ми створили для всіх рівні можливості. А головне – це спілкування між ними, незалежно є у дітей відхилення, чи намає. Бо всі вони для нас рівні і повинні мати однакові можливості та доступну систему освіти, – розповів Анатолій Іванович.