В межах госпітальних округів, затверджених постановою Кабінету Міністрів, Запорізький округ надаватиме медичну допомогу більшій половині області – директор департаменту охорони здоров’я ЗОДА Вікторія Клименко.
До складу Запорізького госпітального округу входять заклади, розміщені на території: м. Запоріжжя (Дніпровський, Хортицький, Заводський, Олександрівський, Вознесенівський, Комунарський, Шевченківський райони), правобережна і лівобережна частини Запорізького району, Вільнянський, Н-Миколаївський райони.
Минулого тижня у великій залі міської ради пройшло виїзне засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації «Про стан організації медичної допомоги м. Запоріжжя». На засідання колегії були запрошені представники влади міста та області, керівники медичних закладів, директори медичних коледжів.
Засідання розпочала директор департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Ушакова Вікторія Василівна. У своїй доповіді вона повідомила про стан організації надання медичної допомоги населенню міста, проінформувавши присутніх, про виконану роботу та зміни у галузі за останні 3,5 роки. Зокрема, звернула увагу на те, що укомплектованість штату лікарських посад стабілізувалася протягом останніх трьох з половиною років і має тенденцію до зросту. Відбувається підготовка лікарських кадрів сімейної медицини. Центри ПМСД укомплектовуються за рахунок молодих спеціалістів і лікарів, які отримали первинну спеціалізацію сімейної медицини. Пункти невідкладної допомоги забезпечені в повному обсязі медикаментами і виробами медичного призначення.
Виїзне засідання колегії відвідав Анатолій Пустоваров та висловив свою думку, щодо питань, піднятих на засіданні:
– Вже другий рік поспіль міська влада суттєво збільшує фінансування галузі охорони здоров’я міста. У Запоріжжі успішно працюють дві програми, у яких передбачено оновлення матеріально-технічної бази як лікарень, так і центрів надання первинної медико-санітарної допомоги. Окрім цього, значні кошти направлені на капітальні ремонти та термомодернізацію лікувальних установ. Ми будемо продовжувати цю роботу і надалі. Однак, необхідне чітке розуміння, як буде здійснюватися робота під час проведення медичної реформи. Це стосується як запровадження змін безпосередньо на місцевому рівні, так і подальшого фінансування.
Заступник міського голови відмітив, що надання медичної допомоги у місті за два роки значно покращилося, наприклад, вагоме зрушення надало оновлення матеріально-технічної бази лікувальних установ Запоріжжя. Але наразі система охорони здоров’я в країні знаходиться в стадії активного реформування, тому на місцях виникає багато питань, які потребують додаткових організаційних заходів та фінансування.