707 пожеж відбулося у липні в Запорізькій області. Всього ж за 7 місяців поточного року в екосистемах виникло 1035 пожеж на загальній площі 264 га. Про це «ЗС» розповіли рятувальники під час прес-конференції у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області.

Рятувальники кожного дня виїжджають на гасіння пожеж, що відбуваються в екосистемах. Найчастіше горить трава, очерет, ліс. У 90% випадків причина виникнення цих загорянь – людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки.

– Так, на території лісового фонду виникло 39 пожеж на загальній площі 72 га, – повідомив заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Олександр Семененко. – 17 липня за добу сталося 55 пожеж. В цей же день у Приморському районі сталася верхова пожежа у Мар’янівському лісництві – вогонь рухався зі швидкістю 12 м на секунду.

Фахівці Служби порятунку закликають бути вкрай обережними під час відвідування лісів, відпочинку на берегах річки Дніпро та Національного заповідника о. Хортиця, адже найменша жарина з вихлопної труби автомобіля, не загашений недопалок, багаття, залишене без нагляду відпочивальників, можуть спричинити велику біду.

Пам’ятайте, що не можна випалювати траву та інші рослинні рештки та розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях та заїжджати на територію лісового фонду на автомобілі. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.

Підготувала Олена ПІДДУБНА