Цього року на водних об’єктах загинуло 42 людини, 4 з яких – діти. Про це “ЗС” повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області.
Найчастіше люди гинуть у непристосованих до купання та відпочинку місцях – на ставках, кар’єрах, малих річках. Через брак коштів у жодному районі, селі чи місті області немає пляжів (окрім Запоріжжя та узбережжя Азовського моря). Але ж у спекотні дні люди йдуть до води, а дітей нікому втримати під час канікул. Та й біля батьків діти можуть втрапити в біду – у Мелітопольському районі дитина потонула біля матері та її подруги, які відволіклися. Із неймовірною безпечністю люди використовують матраци, надувні човни – майже кожного дня когось повертають з відкритого моря.
Однак, цей показник смертності дещо нижчий, ніж у минулому році. За аналогічний період 2015 року потонуло 45 осіб, з яких 6 дітей.
Начальник відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення ГУ ДСНС України у Запорізькій області Сергій Ткаченко вважає, що зменшення смертності вдалося досягти за декількох причин:
– Важливу і невід’ємну роль в зменшенні кількості нещасних випадків під час відпочинку і оздоровлення грають передчасні превентивні заходи. До 26 липня фахівцями проведено 233 обстеження дна акваторії пляжів та підготовлено 339 матросів-рятувальників. Крім того, 245 оздоровчих установ уклали договори з державною аварійно-рятувальною службою на обслуговування, – повідомив він.
Спеціалісти Головного управління ДСНС України у Запорізькій області в чергове звертаються до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил безпеки під час відпочинку біля водойм: не запливайте за огороджувальні буї, не підпливайте до човнів, не стрибайте у воду із плавзасобів, непристосованих для цього споруд, в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми.