Потужний ангіограф почав працювати у Міській клінічній лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги на початку вересня

Його придбали за виділені з бюджету міста 22,5 млн грн. Відтак світовий стандарт діагностики та лікування мозкових інсультів та інфарктів став доступним для мешканців Запоріжжя

Професійна допомога для запоріжців

У Запоріжжі триває реалізація масштабної програми розвитку медицини, ініційованої міським головою Володимиром Буряком. Міські лікарні не залишили наодинці зі своїми проблемами – вже 4 роки поспіль вони отримують підтримку від міської влади.

Наприклад, Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги на початку вересня отримала потужний ангіограф. Його придбали за виділені з бюджету міста 22,5 млн грн.

– Ангіографічний кабінет вже на повну працює, рятуючи життя запоріжців. Це коштовне, новітнє обладнання. Але, говорячи про якість, ми повинні розуміти, що є 2 напрямки: перший – матеріальний, тобто медичне обладнання, другий – це кадри й технологія здійснення самого процесу. Уваги потребують обидва. Тому крім оновлення матеріально-технічної бази лікарень увага приділяється й зміцненню кадрового потенціалу, – зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

Куплений ангіограф є сучасним і потужним, аналогів йому в Україні мало. Встановили його у відділенні екстреної допомоги, куди потрапляють пацієнти у тяжкому стані, зокрема з інфарктом, інсультом та іншими серцево-судинними захворюваннями. Ще до появи обладнання за усіма вимогами облаштували операційну, закупили нові меблі. Для цього керівництво лікарні вивчало досвід закордонних клінік.

З початку роботи кабінету ангіографії вже виконано 50 селективних коронароангіографій, 21 селективну цереброангіографію, 6 стентувань коронарних судин.

За словами завідувачки відділення інтенсивної терапії та невідкладної кардіології Олени Попович, важливість нового ангіографу для кардіологічних хворих важко переоцінити. Ангіографія дозволяє оцінити внутрішній просвіт судин, наявність звужень, розширень або повного припинення кровотоку.

– Із придбанням ангіографу статус нашої клініки змінився – відтепер це добре організована кардіологічна клініка, яка має досвід лікування хворих з гострим інфарктом міокарда. Основний компонент – наявність катетеризаційної лабораторії, в якій можна проводити перкутанні реперфузійні процедури в режимі 24/7. Головна мета цих процедур – відновити прохідність інфаркт-залежної коронарної артерії, – зазначила вона.

Як повідомив заступник директора з хірургічного розділу роботи Олег Великий, з початку року в лікарню екстреної та швидкої медичної допомоги з інфарктом міокарда потрапило 405 запоріжців, ще 494 людини мали діагноз прогресивної стенокардії (це стан, коли інфаркт може трапитися будь-якої миті). Також проліковано 842 пацієнти з інсультом головного мозку. Всі вони отримали лікування, для якого світовим стандартом застосування є ангіографія. І це зараз доступно для запоріжців.

КНП «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» в умовах карантинних обмежень взяла на себе всі виклики, пов’язані з наданням медичної допомоги хворим з гострими станами, які загрожують життю пацієнта. Саме тому для лікарні за бюджетні кошти придбали сучасне діагностичне та реанімаційне обладнання – апарати УЗД, апарати ШВЛ, аналізатори крові.

Крім того, за останні 5 років тут з’явився цифровий рентген-апарат, УЗД експертного класу, сучасна наркозно-дихальна станція преміумкласу за майже 2,5 млн грн. На території нейрохірургічного відділення організований європейського рівня блок інтенсивної терапії.

Професор високо оцінив обладнання лікарні

Днями у Міській лікарні екстреної та швидкої допомоги побував керівник відділу ендоваскулярної хірургії та ангіографії Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМНУ, професор Сергій Фуркало. Він в умовах операційного кабінету ангіографії провів майстер-клас для запорізьких хірургів.

Перед цим із київським гостем зустрілися представники міської влади та медики, які могли поставити фахові запитання з приводу використання ангіографа при різних патологіях. Зазначимо, ангіограф дозволяє проводити діагностику не тільки у кардіологіі?, а и? у неи?рохірургіі?, хірургіі?, урологіі?, торакальній хірургіі? та онкологіі?.

Під наглядом запрошеного зі столиці професора Сергія Фуркало пройшла ангіографічна діагностика судин серця пацієнта з підозрою на гострий інфаркт міокарда. Завдяки проведеному огляду вдалося встановити правильний діагноз і визначитися з тактикою лікування.

Професор високо оцінив обладнання, облаштування операційної, кваліфікацію хірургів.

– На мій погляд, операційна виглядає дуже презентабельно. Сучасне обладнання працює гарно та відкриває для хірургів багато різних можливостей. Звісно, навчання персоналу має важливе значення. Судячи з сьогоднішньої операції, це вже обізнані фахівці, – розповів Сергій Фуркало.

Нагадаємо, в межах урядової програми EMERGENCY-2020 на умовах співфінансування з містом передбачається створення потужних відділень невідкладної допомоги в опорних лікарнях. У Запоріжжі ними визнані КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» та КНП «Міська лікарня №9». Роботи вже розпочато в обох лікувальних закладах.

Читайте також: