На сьогоднішній сесії міськради депутати планують направити низку звернень до Президента та уряду стосовно нагальних питань, які виникли через карантин

У Запоріжжі проходить сесія міської ради. Через обмежувальні заходи у засіданні взяла участь мінімальна кількість осіб – депутати та керівники тих департаментів та управлінь, які відповідають за питання, що розглядаються.

В ході сесії депутати мають розглянути низку звернень до центральної влади. Вони стосуються ціноутворення, податків, бюджету, субвенцій для медичної галузі, питань житлово-комунального господарства.

Що стосується, цін, то ситуація знаходиться на постійному контролі. Були декілька нарад з представниками супермаркетів міста стосовно того, що не можна підвищувати ціни в умовах карантину. Однак, власники торговельних мереж були змушені піти на такий крок, бо підвищувати вартість закупівель почали оптові бази.

– На сьогодні є випадки подорожчання продуктів харчування, і вони будуть продовжуватись. Мережі супермаркетів були повідомлені про недопустимість збільшення цін, але на сьогоднішній день є розуміння, що будуть піднімати ціни оптовики. Тому ми маємо звернутися до центральної влади щодо тотального контролю за ціноутворенням оптових цін, – зазначив Володимир Буряк.

Мер Запоріжжя запропонував депутатам підтримати звернення до центральної влади з проханням взяти під контроль ціноутворення, щоб люди, багато з яких залишилися без роботи, мали змогу купувати харчі.

Також розглядатимуть звернення щодо податкових питань. Зокрема звільнення підприємців від податку на землю та орендної плати комунальної власності. В умовах карантину дуже важливо надати пільги для малого, середнього бізнесу, однак зробити це можна лише на рівні держави.

Разом з тим, в умовах пільгових канікул бюджет міста недоотримає більше 350 млн грн.

– В першу чергу це питання медичної галузі –  виділення коштів на доплати до зарплат медпрацівникам, які будуть задіяні в наданні допомоги хворим на коронавірус, у розмірі 200%. Бюджет міста на такі дії сьогодні не розрахований, тому мусимо звернутися до уряду щодо виділення коштів на ці доплати. Крім того, з 1 квітня має розпочатися 2-й етап реформування медицини. Ми звертаємось, щоб відтермінувати цей процес на більш пізній період, тому що з урахуванням нинішньої ситуації ,проводити реформу неможливо.

Крім того, депутати звернуться щодо виділення для міста державної субвенції в розмірі 500 млн грн. на забезпечення медичної галузі.

Також необхідно внести зміни до Податкового кодексу щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання житлово-комунальних послуг, переглянути відносини з НАК “Нафтогаз” зокрема щодо зниження відсотка розрахунку за придбання природного газу, зменшення нормативу розподілу коштів для «Нафтогазу», а також заборону застосовування НАК «Нафтогаз України» штрафних санкцій у разі несвоєчасного виконання зобов’язань за договорами. Крім того, залишається невирішеним питання зі встановленням вузлів комерційного обліку. Зараз, коли всі кошти бюджету міста йдуть на боротьбу з коронавірусом, лічильники встановлювати не будуть, тож необхідно скасувати штрафи за їх відсутність.

Читайте також: У Запоріжжі підтверджені перші випадки захворювання на корнавірус