Сьогодні в Запоріжжі проходить 49-та сесія міської ради

Через карантин засідання відбувається в закритому режимі – на нього запросили лише депутатів, а також доповідачів, керівників профільних департаментів, управлінь, за чиїми напрямками розглядатимуть проєкти рішень.

Одне з найголовніших питань, які мають сьогодні затвердити депутати – виділення 100 млн грн. на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Запоріжжя вже отримало перші тести для діагностики захворювання – як швидкі, так і ПЛР-тести, що дозволяють отримати результат за 6-8 годин, не відправляючи аналізи до Києва. Однак цього недостатньо. Необхідно, аби такі тести мали усі центри первинної медико-санітарної допомоги, і лікарні міста. Додаткове фінансування спрямують не лише на закупівлю діагностичних матеріалів. Це також і забезпечення медиків міста вкрай необхідними зараз безконтактними термометрами, дезрозчинами та засобами індивідуального захисту – масками, халатами тощо. Серед запланованих заходів також придбання двох апаратів для дезінфекції великих площ, термогенератора, генератора холодного туману, реагентів для лабораторної діагностики, апаратів для штучної вентиляції легенів та супутнього обладнання.

– Я хотів би подякувати депутатам за нашу роботу та за те, що завдяки нашій з вами спільній позиції ми протягом останніх трьох років  суттєво покращили оснащення реанімаційних відділень. Це було зроблено в рамках міської програми охорони здоров’я. Для міських лікарень придбали 63 сучасних апарати штучної вентиляції легень на суму 45 млн. грн і 83 монітори пацієнта вартістю 10 млн грн. Але, враховуючи ситуацію, ми прийняли рішення придбати додатково 25 апаратів і 25 моніторів – це ще 16 млн грн, – зазначив Володимир Буряк.

Окрім цього, в бюджеті міста закладений резервний фонд в розмірі 50 млн грн. Ці кошти використають у випадку епідемії коронавірусу в Запоріжжі на лікарські препарати та витратні матеріали.

Нагадаємо, в Запоріжжі пацієнтів з підозрою на коронавірус, та тих, чий діагноз підтвердиться, лікуватимуть в обласній інфекційній лікарні. Якщо її потужностей не вистачатиме, готові до лікування хворих і дві міських лікарні – №6 та 7. В разі значного поширення вірусу будуть перепрофільовані ще дві – 8-ма та 9-та лікарні.

Також у Запоріжжі працює спеціальний штаб, який буде забезпечувати продуктовими наборами тих, кому це дійсно необхідно – одиноких літніх людей та маломобільних. На обліку в управлінні соціального захисту знаходяться 1851  особа, яким така допомога необхідна. Мер Запоріжжя подякував представникам бізнесу, які доєдналися та наповнюють цей фонд.

Читайте також: У Запоріжжі громадський транспорт дезінфікують після кожного рейсу