Свято німецької культури, солодощі та подарунки до Свята закоханих. У Запоріжжі відкрилася художня виставка «В очікуванні весни» за підтримки Запорізького міського товариства німців «Відродження».

Виставкова зала знаходиться у Центрі національних культур обласної універсальної бібліотеки. Своє хобі із задоволенням представляє пані Марина — майстриня випікає пряничні валентинки та навіть казкові будиночки. «Лебкухен», а саме так вони називаються у Німеччині, є обов’язковим символом свята 14 лютого, яке вже невдовзі святкуватимуть закохані усього світу. Однак свій творчий шлях майстриня почала з вишивки картин бісером.
IMG_7761– Моє хобі — вишивка бісером у техніці хреста. Це маленькою дівчинкою я з мамою завітала в гості до однієї дуже старенької дами, яка довгий час жила у Германії, – розповідає Марина Ларіна. – До України вона привезла з собою незакінчену вишивку на чорному фоні. Мене як дитину така незвична техніка дуже вразила, адже до цього я вишивала тільки на білому полотні. У своєму поважному віці майстриня вже досить погано бачила, тому закінчити цю роботу взялася я. Тепер картина прикрашає цю виставку. Я люблю цю роботу, адже вона має досить цікаву історію.IMG_7745
Не менш популярними на виставці стали тільдові вироби. Улюбленим експонатом публіки став котик, виконаний у техніці тільдової ляльки. Такі ляльки зазвичай добре виглядають в оселях у якості сувенірів або ж стають стильним елементом декору.
– Тильда — це така проста лялька. Вона робиться вручну із доступних матеріалів і тканин, має прості лекала. У ній мені подобається те, що тут кожна людина може проявити свою творчість, – зізнається майстриня Ірина Спіріна. – У моїй колекції також є багато подушок та іграшок, прикрашених стрічковими візерунками. У цій техніці я люблю вишивати квіти, тому що яскраві атласні стрічки на полотні виходять як живі. А ще дуже хочеться наблизитись до весни.