У Запоріжжі, в муніципальному прес-центрі відбулася прес-конференція начальника управління Держкомзему в м. Запоріжжі Олега Цвіркуна з питань реалізації земельної реформи в Україні.
Олег Михайлович детально розповів представникам регіональних ЗМІ про основні заходи проведення земельної реформи в Запоріжжі, відповівши на їхні запитання. Зокрема, посадовець зазначив, що в місті інвентаризацію земель проведено на 81 %. На даний час у Запоріжжі набули право власності майже 23 459 мешканців на земельні ділянки для обслуговування житлових будинків (присадибні ділянки), ведення садівництва та особистого селянського господарства. 5232 громадянина за державні кошти отримали держакти за постановою Кабміну № 844, якою було передбачено безоплатне оформлення документів з приватизації земельних ділянок. Зараз постанова є чинною, Заяви та рішення про надання дозволу на виготовлення й затвердження раніше розробленої відповідної техдокументації продовжують прийматися, але з 2010 року держфінансування припинено. Зважаючи на це, громадяни оформляють документи на приватизацію земельних ділянок за власні кошти.
Олег Цвіркун:
– З 2011 року управління здійснює реєстрацію прав на земельні ділянки, видачу витягів з державного реєстру прав та обмежень і обтяжень користування ділянками, що є необхідним для матеріального посвідчення угод з набуття права власності на землю. Згідно з порядком реєстрації, управління приймає документи від громадянина, формує заявку, готує супроводжувальні документи та разом з технічною документацією передає до Центру державного земельного кадастру. Центр ДЗК заповнює бланки держакту, формує Поземельні книги та повертає на реєстрацію до управління.
Для забезпечення регулювання земельних відносин управлінням за підтримки Запорізького міськвиконкому створено автоматизовану систему ведення чергового кадастрового плану, на який було внесено дані щодо наявних землекористувань з 1945 року. Поточного режиму на черговий план вносяться всі відомості із земельних ділянок юридичних (із зареєстрованим правом) та фактичних користувачів і власників. Сьогодні черговий кадастровий план Запоріжжя містить відомості щодо 50 тисяч ділянок. Відомості у паперовому вигляді зберігаються в архіві управління – держфонді документації із землеустрою. За 2011 рік внесено на черговий кадастровий план міста дані щодо 2482 ділянок, видано маже 500 витягів (так звана кадастрова довідка), визначено кадастрових номерів за 2150 ділянками.
Йшлося на прес-конференції і про розмежування земель державної і комунальної власності, встановлення межі міста, нормативну грошову оцінку земельних ділянок тощо.
У прес-конференції також взяла участь заступник начальника відділу державного земельного кадастру Запоріжжя Ганна Сухоминська, ознайомивши присутніх із положеннями проекту Закону України “Про ринок земель”.