Коли людина втрачає роботу на її плечі звалюється величезний моральний та фінансовий тягар. У цей складний період кожен потребує підтримки та допомоги. На щастя, є організація, яка дійсно може дати шанс на новий успіх, – це Державна служба зайнятості.
Оксана Горбачова зареєструвалася в Південному районному центрі зайнятості як безробітна 10 січня 2017 р. За освітою – педагог, за досвідом роботи – торговельний представник, менеджер. Оскільки вакансій за такими професіями в центрі зайнятості на той час не було, молодій жінці запропонували скористатись послугою професійної перепідготовки.
Одна з послуг Державної служби зайнятості – це професійне навчання. Центри зайнятості сприяють набуттю затребуваних професій безробітними під замовлення роботодавців та під самозайнятість.
Оксана вирішила зайнятися швейною справою. За направленням центру зайнятості її зарахували на професійне навчання до ДНЗ «Запорізький коледж технологій та дизайну». Там вона отримала якісне професійне навчання за професією «кравець» у досвідчених викладачів. Зокрема, Оксані дуже сподобалось, як викладала швейну справу Ольга Шамрай.
Отримавши професію кравця в червні 2017 року, колишня безробітна склала бізнес-план та зареєструвала власну справу. Для цього вона разом із компаньйонкою підключили до співробітництва благодійні фонди «Карітас», «Посмішка дитини», «GIZ», де їм були виділені гранти на купівлю швейної техніки.
Молода підприємниця не тільки відкрила власне ательє з чудовою назвою «Студія дизайну», де працевлаштувала декількох швачок, але й також організувала приватні курси навчання швейній справі. Як педагога за освітою її дуже зацікавила ідея вчити жінок, які бажають шити одяг, за новою програмою. Оксана Горбачова звернулася до свого викладача швейної справи з коледжу Ольги Шамрай з ідеєю створити нову ефективну програму навчання з максимальною кількістю практики.
Зараз Ольга викладає на цих курсах жінкам, які бажають швидко навчитись шити, в тому числі вимушено переміщеним особам, які направляються на курси через благодійні фонди. Це дає цим жінкам практичні навички, дуже потрібні в повсякденному житті, а власниці курсів – непоганий дохід.
Молода жінка-підприємець «не стоїть на місті». Вчиться на дизайнера одягу, планує створити власну торгову марку, взяти участь в конкурсі молодих дизайнерів «Печерські каштани». Чудовий модний одяг (в єдиному екземплярі), який шиють в ательє, вона продає в Інтернет-магазині, має сторінки на Facebook, Instagram, а також планує відкрити магазин у новому форматі «шоу-рум». Оксані, як педагогу, цікаво відкрити ще одні курси, де дорослі та діти зможуть навчатись таким видам творчої діяльності як виготовлення іграшок, текстильний дизайн.
Успіху в своїй справі Оксана бажає та добивається. До кожної клієнтки у неї індивідуальний підхід – розробляє та шиє одяг з урахуванням особливостей фігури. Підбирає індивідуально фасон, колір та тканину. Її сукні використовували в телевізійному проекті «Жінка на мільйон». Оксана стала публічною особою та використовує кожну можливість для рекламування та демонстрації створеного в її ательє одягу. Вона «горить» своєю справою, втілює в життя свою мрію, тому успіх неодмінно чекає на неї.
За такий короткий час в минулому безробітна, а зараз жінка-підприємець та роботодавець досягла значних успіхів. А Державна служба зайнятості дала початок її успіху.