Мешканцям Вознесенівського району запропонували за рахунок коштів Громадського бюджету реалізувати свої ідеї, аби зробити місто кращим. Познайомити запоріжців з основними положеннями та принципами конкурсу до райадміністрації завітала голова громадської ради при виконкомі Катерина Акула.

Присутніх представників підприємств, установ, організацій, голів ОСББ та будинкових комітетів проінформували про те, що в цьому році подача заявок буде проходити з 1 по 31 травня. Максимальна сума на кожну конкретну заявку – 300 тисяч гривень, для об’єднаних – не більше мільйона. У цьому році Громадський бюджет зріс удвічі та складатиме 10 мільйонів гривень, але й умови конкурсу стали жорсткіші.

– Зверніть увагу, що тепер обов’язковою є детальна розробка проекту. До нього необхідно докласти розрахунки, схеми, креслення, макети, базові кошторисні документи, тобто все те, що допоможе розкрити проект з технічної точки зору, – розповіла Катерина Акула. – Для подачі проекту необхідно заповнити бланк встановленої форми, приклавши до нього список підписів як мінімум 200 жителів міста, які підтримують вашу ініціативу. Також необхідно подати документи в електронному вигляді в розділі «Громадський бюджет» офіційного сайту Запорізької міської влади.

Крім того, голова Громадської ради зауважила, щоб учасники Громадського бюджету звернули увагу на те, чи входить їх проект до компетенції міської ради. Так, наприклад, минулого року кілька гарних проектів довелося відхилити через те, що їх реалізація була запланована на території, що не належить місту. Також тепер має значення й загальна доступність громадян до реалізованого блага.

Голосування за проекти пройде у вересні. Проголосувати можна буде, заповнивши анкету в паперовому вигляді в будівлі міської ради та районних адміністраціях, або через Інтернет на офіційному сайті Запорізької міської влади. Цього разу організатори конкурсу потурбувалися про те, аби голосування було чесним, тож ввели нумерацію та печатки на бюлетенях. А тим, хто голосує онлайн, доведеться вводити свій ідентифікаційний номер.

Реалізація проектів-переможців буде відбуватися у 2018 році. Після нетривалої дискусії щодо умов конкурсу мешканці району розійшлися з думками про те, чого не вистачає місту.

Подібні зустрічі пройдуть у кожному районі міста. Так, мешканців Олександрівського району вже також познайомили з новими умовами участі у Громадському бюджеті.