Діти-сироти та дітлахи, позбавлені батьківського піклування, мають право на красивий випускний бал у школі. Для того, аби усі випускники змогли купити собі святкове вбрання, служба у правах дітей вирішила збільшити для них суму одноразової адресної цільової допомоги.

Про це на засіданні комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції розповіла начальник служби у справах дітей міської ради Наталія Сиворакша.

Крім того, вона наголосила й на необхідності до 1 червня подарувати портфелі та набори канцтоварів сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які у вересні підуть до першого класу. Адже малеча не має хвилюватися про те, що в неї може не буди таких необхідних для школи речей.

– У цьому році збільшилася кількість випускників та першокласників, які знаходяться у нас на обліку. 1 вересня до шкільних лав прийдуть 63 сироти та дитини, позбавлені батьківської опіки. Також у нас 52 випускники, кожен з яких має отримати свої 2 тисячі гривень на одяг та взуття до балу, – розповіла депутатам Наталія Сиворакша.

За словами начальника служби у справах дітей, гроші на ці заходи з’явилися за рахунок перерозподілу коштів у рамках «Програми соціального захисту дітей та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у м. Запоріжжі на 2016-2018 роки».

– Нагадаю, з минулого року вік отримання паспорта знизили до 14 років, тож планували кошти на купівлю 95 годинників, які у подарунок від міста отримують діти разом з паспортом. Проте деякі опікуни попрохали відстрочити цей важливий до дитини момент до того, як їй виповниться 16. Так кількість необхідних подарунків зменшилася до 78 годинників. Крім того, ми маємо змогу зменшити фінансування міського конкурсу «Кращий опікун, піклувальник року». Тож ми пропонуємо перерозподілити ці кошти на випускників та першокласників, – пояснила Наталія Сиворакша.

Депутати підтримали таке рішення одноголосно.

Марина БОТНАРЕВА