Хоч весна вже місяць як прийшла, та ще не встигла порадувати містян яскравими кольорами. Щоб хоч трошки додати яскравості у сірі будні у запорізьких дитячих садках проводять різноманітні заходи. Ми завітали у дитячий садочок № 270 «Іскринка», де проходив «кольоровий тиждень»  – захід з метою збереження психічного здоров’я дітей та закріплення знань про кольори.

Додамо трохи барв!

На цьому тижні кожен день – особливий.

Понеділок – день зелений, ніжний, лісовий, приємний.

Зелений колір надає сильний антристресовий ефект, оскільки заспокоює нерви, усуває стан крайньої втоми: «Зелений колір не може нашкодити, адже він природній. На нього можна дивитись довго, й занадто не буде. Зелений заспокоює, врівноважує але не робить сонливим», – зазначає практичний психолог садка Олена Момот.

У «зелений» понеділок дітки демонстрували поробки «жабки» зеленого кольору, а найменші – вчили вірші.03

Віторок – день червоний, він яскравий та святковий.

У цей день вихователі на собі відчули «силу кольорів», зазначила психолог, адже діти почали рухатись та бешкетувати: «З червоним кольором потрібно бути обережним і не використовувати його тривалий час, адже він може перевтомити».

Цей колір сприймається як теплий, живий – він наче палає всередині. Червоний здатний надати відчуття захищеності, адже є кольором лідера.

Середа у нас – день жовтий: теплий, сонячний, солодкий.

Питаємо маленького вихованця групи «Малятко» Денисика: «Що буває жовтого кольору?», й хлопчик відповідає: «Сонечко».

Авжеж, сонечко – це найперше, з чим асоціюється жовтий. Це колір енергії, оптимізму, який створює бадьорий настрій, який так необхідний ранньої весни.04

А четвер у нас день синій – він холодний і спокійний.

Синій  – антипод червоного, адже майже повністю гальмує будь-яку активність, має заколисуючий ефект. Що ж дізнаються діти про синій? Вихователі розповідають, що це колір планети Земля, який часто трапляється у природі: це колір океанів, морів, річок, озер, струмків.

Це колір квітів: пролісків, волошок, дзвоників. Це колір смачної сливки та поважного баклажана.

П’ятниця день кольоровий, він барвистий, веселковий!

В останній день малеча розповідала, що ж цікавого дізналась за тиждень. Та разом із вихователями пригадувала, які ж іще є кольори.

Протягом тижня кожна група створювала кольорову картину: у перший день додали зелені елементи, потім червоні, жовті, сині і, нарешті, всі інші. На великому ватмані найменші залишили відбитки своїх долонь, а старші діти підійшли до виконання завдання більш творчо: створили композицію з елементами орігамі.

Усі роботи зібрали на виставці в дошкільному закладі, де малеча та їх батьки милувались творчістю усього дитячого колективу садочка.

02Чому корисно проводити «кольоровий тиждень»?

Практичний психолог садку Момот Олена зазначає: «Цей прийом має на меті популяризацію психологічних знань, підняття настрою та розвиток здібностей за допомогою кольорів. Ми намагаємось наситити день певним кольором в інтер’єрі, одязі. Кожна дитина приходить до садку з яскравою кулькою».

Для дітей раннього віку це можливість закріпити знання про кольори. Вихователям цих груп прийом сподобався, зазначає психолог: «Просять, щоб частіше влаштовували подібні заходи, бо малечі легше запам’ятовувати. Старші діти сприйняли «кольровий тиждень» як об’єднання групи: вони дивляться одне на одного, таких яскравих, разом прикрашають групу в певний колір, створюють поробки. Цей процес робить їх дружнішими й додає настрою.

Кольори дуже корисні, адже це певна енергія, яка дозволяє підтримувати тонус організму. Колір має хвильову та енергетичну природу, а отже відчуваємо його несвідомо.

Вчені зазначають, що за дефіциту кольрів у пейзажі та інтер’єрі у дітей можуть спостерігатися симптоми астенізації (зниження функціональних можливостей центральної нервової системи). За «кольорового голодування» у дитини можуть бути затримки інтелектуального розвитку.

Дарина Буцанова

Врезка

Можна потренуватися вдома

Зелений

А барвів зелених весною безліку:

Зелені рослини приносять нам втіху,

Весною зелені всі луки й сади,

Одна лиш ялинка зелена завжди.

Червоний

Як кров, червоний сік тече з порічки,

Бо роздушила у руці порічки ті Марічка.

Якби порічки з’їла ті Марічка,

То замість рук почервоніли би у неї щічки.

Жовтий

Жовтого кольору всюди багато –

Жовтеньке сонечко, жовті курчата,

Жовта стежинка із жовтого піска,

Жовта чупринка в рудого Славка.

Синій

Синє небо, синя річка,

Сині очі у Марічки,

А у Толі синець синій –

Вчивсь він лазить по драбині.