Наразі у наших військових є як основні, так і резервні позиції. На основних вони закріпилися з початку березня і продовжують стримувати там ворога. Про укріплення Запоріжжя повідомляє ЗОВА.

А резервні готують на випадок, якщо раптом ворог десь прорветься, або обстрілами буде пошкоджено основні рубежі. Всі розуміють, що ворог непередбачуваний, тому слід готуватися до будь-якого підступного маневру.

Захисні споруди будували професіонали, у їх зведенні брали участь не тільки військові, а й цивільні, а до спільної справи долучилися жителі кількох областей.

У першу чергу, захисні споруди допомагають зберегти життя військовослужбовців, які боронять нашу країну від ворога. Такі укриття не є нововведенням. Досвід їх будівництва та використання було запозичено нашими військовими з часів Другої світової війни, а також подій, які розгорнулись на сході України у 2014 році. Як зазначають самі військові, ці споруди забезпечують захист особового складу під час артилерійських обстрілів, в тому числі великокаліберної артилерією. Важливо ще й те, що бійці захищені, мають воду, боєприпаси та продовольство.

За розрахунками військового командування, оборонні споруди розміщують на позиціях з оглядом на те, щоб вороги не могли обстрілювати Запоріжжя артилерією.

Дехто обкопав міста, це не дуже вірна тактика. Лінія захисту має бути розташована так, щоб до міста не долітали снаряди артилерії, градів. Всі лінії оборони розташовані з розрахунком на те, щоб засоби масованих обстрілів не могли дістати до населеного пункту.

Роботи з побудови основної лінії оборони були зроблені разом з підрозділами військових ще у березні. Це ті рубежі, які вони обороняють вже понад 2 місяці. Це та лінія розмежування, де наші військові закріпилися, і тепер лінія не зміщується.

Оборонні споруди, які є 3-ю лінією оборони, не знадобляться для захисту, а навпаки, будуть використані як місце початку контрнаступу.

У створенні оборонних рубежів допомогли спеціалісти з Рівненської області. Цивільні працівники вже завершують роботу та незабаром поїдуть додому, але вся Запорізька область вдячна їм за їх героїчну працю.

____

Посилання на наш Телеграм-канал