За порушення правил карантину при  коронавірусі українців очікує адміністративна та кримінальна відповідальність

Верховна Рада України ввела штрафи для порушників карантинного режиму. Про це повідомляє пресслужба МВС України у Telegram.

Адміністративна відповідальність передбачена для людей, які можуть бути інфіковані коронавірусом, якщо вони самовільно залишають місця обсервації. За порушення правил протиепідемічних правил і норм українці будуть сплачувати від 17 до 32 тисяч гривень. Для посадових осіб грошові покарання більші – до 170 тисяч гривень.

af4e8a3c-7c5c-4f4b-8c62-df1fab9c69ca

Також передбачені й покарання за дії, які стали або могли стати причиною розповсюдження інфекційних захворювань. За такі вчинки передбачені штрафи від 17 до 51 тисячі гривень та арешти на термін від півроку до 3 років. Якщо ж через недбалість та допущення поширення хвороби загинули люди, то порушники опиняться за ґратами та строк від 5 до 8 років.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, в Запоріжжі не всі розуміють необхідність жорстких карантинних заходів. Тому в місті почали працювати мобільні групи, які перевірятимуть дотримання правил протиепідемічної безпеки. Порушників очікують суворі покарання.

Читайте також: Українських школярів навчатимуть за допомогою YouTube