Вітчизняні вина за смаковими якостями не поступаються світовим маркам
Так вважає відомий шeф-кyхaр тa кyлiнaр Євген Клопотенко. Він поділився списком із 28 улюблених вітчизняних вин, якi нe пoстyпaються якiстю тa смaкoм зaкoрдoнним
Що нового?
Дійсно, остaннi дeкiлькa рoкiв винoрoбствo в Укрaїнi iнтeнсивнo рoзвивaється. Kрiм вeликих вирoбникiв з’явились дeсятки крaфтoвих, сiмeйних тa бyтiкoвих винoрoбeнь.
Нeзвaжaючи нa цe, вeликa кiлькiсть yкрaїнцiв дoсi ввaжaють, щo сeрeд вiтчизняних вин склaднo знaйти гiднi тa вишyкaнi нaпoї. Укрaїнський кyхaр тa кyлiнaрний aктивiст Євгeн Kлoпoтeнкo вирiшив спростувати цeй мiф.
Так, кyльтyрa вирoбництвa тa спoживaння винa (як мaсoвa) в Укрaїнi лишe зaрoджyється. Винoрoби зaрaз eкспeримeнтyють з винoмaтeрiaлoм, тeхнoлoгiями, вчaться ствoрювaти крyтий прoдyкт тa рoзпoвiдaти прo свoю фiлoсoфiю. A українці, своєю чергою, вчаться тe всe рoзyмiти.
А втім: «Ви взaгaлi пили кoлись єгипeтськe винo зa 25€євро? У пoрiвняннi з ним yкрaїнськe – тo прямo бoжий пoцiлyнoк», – запевняє він.
Євген Клопотенко переконаний – якщо вам не подобаються українські вина, то ви просто ще не знайшли серед них своє. Тому фахівець і поділився зі співвітчизниками переліком українських вин, які, на його думку, варто скуштувати.
- Колоніст (Одеська обл.)
- 46 Parallel (Одеська обл.)
- Виноробня Князя П.М. Трубецького (Херсонська обл.)
- Leleka (Одеська обл.)
- Shabo (Одеська обл.)
- Бейкуш (Миколаївська обл.)
- Винний дiм Гiгiнеiшвiлi Совiньон (Вінницька обл.)
- Stakhovsky (Закарпатська обл.)
- Biologist (Київська обл.)
- Шато Чизай (Закарпатська обл.)
- Grande Vallee (Одеська обл.)
- Коблево (Миколаївська обл.)
- Леанка (Закарпатська обл.)
- Старий підвал (Закарпатська обл.)
- Вина Ковача (Закарпатська обл.)
- Винний підвал сім’ї Шош (Закарпатська обл.)
- Slivino Village (Миколаївська обл.)
- Кассія (Одеська обл.)
- Don Alejandro (Одеська обл.)
- СHATEAU DE LACARIN (Одеська обл.)
- Котнар (Закарпатська обл.)
- Вина Гулієвих (Одеська обл.)
- Курінь (Херсонська обл.)
- Винтрест (Одеська обл.)
- Виноробня Богдана Павлія (Хмельницька обл.)
- Виноробня Most Vine (Львівська обл.)
- Виноробня Карла Шоша (с. Кідеш)
- Винороб Валерій Петров (Одеська обл.)
Шашлик чи тушкована яловичина на червоному вині
Звичайно, такий перелік потребує і відповідної закуски. А що може бути краще свіжеприготовленого м’яса до вина? Ось вам простий рецепт шашлика на червоному вині:
1 кг свиного ошийку, 2 цибулини, 150 мл сухого червоного вина, чорний перець та сіль.
А якщо це – яловичина, тушкована у вині, то і зовсім можна влаштувати справжнє свято. М’ясо у вині під соусом з цибулькою виходить надзвичайно соковитим і ароматним.
Його смажать швидко, при великій температурі, і головне не проколювати шматки виделкою, адже виходить сік.
Інгредієнти: яловича вирізка – 800-1000 г, червоне сухе вино (1 пляшка), масло вершкове – 100 г , 2-3 цибулини, часник – 3-4 зубчики, чебрець (гілочки) – 6-7 штук, сіль – за смаком, перець чорний – за смаком. Все це замаринувати, а потім на барбекюрниці подати на мангал з великим жаром.
Гарячий напій від «Клубу вогнеїдів»
А от, наприклад, представники «Клубу вогнеїдів» в зимову пору року радять до шашлика не вино, а щось міцніше (вони взагалі помішані на перцових стравах). Тож пропонують в холодний, мокрий період, відновити сили та зігрітися таким чарівним зіллям:
- самогон 2.5 літра;
- чорний перець горошком 14 шт.;
- запашний перець 7 шт.;
- гвоздика 2 шт.;
- кориця 2 см від палички;
- мед 2.5 ст. л.з гіркою;
- перець Кароліна Ріпер 1 шт. (розрізати навпіл)
Розмішати і настоювати 2 тижні в темному прохолодному місці. Потім процідити все це через тонку трубочку і вату. Запевняють, що за смаком напій терпимо гострий, на межі для звичайних людей.
Приправа до винно-м’ясного шабашу
Ті ж представники вищезгаданого клубу вважають, що який же це стіл з горілкою, вином та м’ясом без відповідної приправи. І пропонують скуштувати найпопулярніший традиційний соус в Марокко, Алжирі та Тунісі, який вже набув великої популярності і на Близькому Сході – це соус «Харісса». Його подарували світові кочівники Бербери.
Головною його характеристикою можна назвати гостроту. Але водночас харісса не схожа на інші гострі соуси. Приготувавши такий соус, ви однозначно не пошкодуєте. Вихід: близько 1,5 склянки соусу.
Інгредієнти:
- 18 сушених перців чилі середнього розміру
- 1 ст. л. насіння кмину
- 1,5 ч. л. насіння коріандру
- 3 зубчики часнику – розчавити
- 2 ст. л. лимонного соку
- 1 ст. л. білого винного оцту
- 1 ст. л. томатної пасти
- 1,5 ч. л. копченої паприки
- 1 ч. л. солі
- 3/4 склянки оливкової олії.
Приготування:
Помістіть сушені перчики чилі у велику миску і залийте окропом. Накрийте миску харчовою плівкою і залиште перці на 15-20 хвилин. Після цього злийте воду, видаліть у перців плодоніжки і насіння. Ці процеси краще робити в гумових рукавичках. Обсмажте насіння кмину і коріандру на сухій сковороді близько 3-х хвилин, часто помішуючи. Перекладіть насіння в блендер, додайте часник і подрібніть до отримання пасти. Покладіть до часникової пасти перчики чилі й увімкніть блендер ще раз – повинна вийти практично однорідна маса. Додайте лимонний сік, оцет, томатну пасту, паприку і сіль, знову збийте інгредієнти. При працюючому блендері влийте приблизно 80% від загальної кількості оливкової олії. Помістіть готовий соус в банку, а зверху налийте оливкову олію. Готово!
Тож, закачайте рукави – кажуть, неймовірно смачний, пальці можна відкусити.
Читайте також: Запорізькі кафе масово порушують правила карантину