Світ
Зважаючи на перемогу у президентських виборах мусульманського кандидата Мухамеда Мурсі, єгипетський ЦВК переніс оголошення результатів виборів на невизначений термін.
Політики Грузії, включаючи й президента Михайла Саакашвілі, не виключають нової агресії Росії в рамках масштабних навчань всіх силових структур РФ восени поточного року. З ними погоджуються й російські експерти, які вважають, що Володимир Путін може скористатися неминучою війною Ізраїлю і США проти Ірану “для вирішення всіх своїх проблем” не лише в Грузії, але й у Вірменії та Азербайджані.
Трьом ймовірним учасницям московської панк-групи Pussy Riot – Надії Толоконниковій, Катерині Самуцевич і Марії Альохіній, які заспівали в московському Храмі Христа Спасителя пісню “Богородице, Путіна прибери”, Таганський суд Москви продовжив арешт ще на місяць. Таким чином, троє молодих жінок перебувають під вартою з лютого поточного року.
Тим часом партія “Єдина Росія” готує в Держдумі Росії законопроект, який би підводив дії Pussy Riot, а також учасників нагородження Патріарха Кирила срібною калошею за сумнівні успіхи в сучасному мистецтві під дію Кримінального кодексу.
Афганські таліби захопили на кілька годин престижний готель в пригороді столиці Кабулу і захопили заручників. Під час бою з ними були людські жертви.
Президент Росії Володимир Путін назвав корупцію найголовнішою загрозою для своєї країни, навіть більшою, ніж зниження цін на нафту. Хоча падіння світових цін на нафту до 80 доларів за барель може мати для економіки Росії дуже важкі наслідки. Нині ціни становлять приблизно 90 доларів.
Дивний заколот влаштували в Болівії місцеві спецназівці. Під стіни президентського палацу вони прийшли разом із дружинами. У знак протесту проти низьких зарплат заколотники захопили і утримують військові казарми.
“Кавказька полонянка”, актриса Наталія Варлей учора відзначила своє 65-річчя.
Україна
Московська “Независимая газета” вийшла під заголовком “Москва підбирає нового прем’єра для України”. Таким російські журналісти бачать Віктора Медведчука, “сірого кардинала української політики” часів Леоніда Кучми.
Віце-прем`єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко вважає, що контролюючі органи приділяють дуже багато часу перевіркам діяльності підприємств. “Куди не прийдеш, розмова одна: “Сергію Леонідовичу, одночасно до семи перевіряльників, кімнат не вистачає!”. Сказав президент – одна перевірка на рік, а сьогодні наші дорогі колеги в погонах дозволяють собі доїти щодня, по черзі ходять на живе, працююче підприємство”, – заявив віце-прем`єр. “Сьогодні – це не 2007 рік, коли все зростало. Сьогодні вони перебувають у надзвичайно важкій ситуації”, – сказав віце-прем`єр. Він додав, що остання розмова з цього приводу на засіданні Ради регіонів була дуже жорсткою. “Були попереджені всі міністри в погонах, генеральний прокурор”, – зазначив Тігіпко. (“Українська правда”)
Після огидного спічу двох польських радіоведучих стосовно українок, протестів громадськості і навіть українського МЗС керівництво радіостанції Eska ROCK SA заявило, що то був лише тонкий гумор.
Область
Найбільшою проблемою для лікувально-профілактичних закладів сільської місцевості області залишається забезпечення лікарськими кадрами первинної ланки. Серед заходів, які пропонуються управлінням охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації – придбання житла для медпрацівників, підвищення мотивації для роботи в селі, підготовка лікарів шляхом укладання тристоронніх угод між райдержадміністраціями, медичним університетом та студентом.