СЄС “виловила” кілька хімічних речовин, граничнодопустимі концентрації яких перевищували норми санітарного законодавства.
Дослідження атмосферного повітря проводилися по 28 інгредієнтах з 17 по 22 серпня 2012 року під факелом викидів основних промпідприємств обласного центру.
Всього було проведено 69 досліджень. Перевищення граничнодопустимої концентрації визначено в 10 випадках – 14,4 відсотка. Попередній тиждень – 13 відсотків. За аналогічний тиждень 2011 року – 19 відсотків, у той час як середній багаторічний показник становить 20,5 відсотка.
Проведено 6 досліджень присутності у повітрі дрібнодисперсного пилу, перевищень не виявлено.
Максимальні перевищення відмічено по 4 інгредієнтах. Так, 19 серпня в Жовтневому районі на вулиці Українській виявлено: сірководень – в 1,6 разу вище граничнодопустимої концентрації, пил був присутній у 1,1 разу вище ГДК. Також зафіксовано перевищення санітарних нормативів стосовно концентрації фенолу в 1,4 разу.
Того ж таки дня, але вже в Заводському районі на вулиці Фільтровій під факелом викидів промпідприємств основного промвузла зафіксовано наступну картину: концентрації пилу – в 1,1 разу вище граничнодопустимої норми, сірководню – в 1,5 разу вище ГДК, сірковуглецю – у 1,8 разу, а фенолу – в 1,5 разу вище граничнодопустимих норм.
Лабораторією облСЕС для визначення забруднення атмосферного повітря виконано 21 дослідження в Орджонікідзевському, Ленінському, Комунарському районах. Перевищення граничнодопустимої концентрації не виявлено.
За вказаний період на екопост надійшло 14 повідомлень про забруднення атмосферного повітря, при перевірці лабораторно підтвердились 9.
Згідно зі щоденними повідомленнями підприємств, порушень роботи газопилоочисного і технологічного устаткування не відмічалось.
За словами представників СЕС, матеріали досліджень направлено до державної екологічної інспекції в Запорізькій області для вжиття заходів.